HaberlerGündemMevziye tuzaklanmış patlayıcı imha edildi

Mevziye tuzaklanmış patlayıcı imha edildi

Mardin’in Dargeçit ilçesi kırsalında 7 adet depo ve sığınak tespit edilirken bir mevziye tuzaklanmış el yapımı patlayıcı imha edildi.

Mevziye tuzaklanmış patlayıcı imha edildi

Alınan bilgiye göre, Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Dargeçit ilçesi kırsalında operasyon düzenledi.

Operasyonda PKK mensuplarınca kullandığı belirlenen 7 farklı noktada bulunan depo ve sığınaklarda arama yapıldı.

Yapılan aramalarda muhtelif miktarda gıda ve yaşam malzemesi ile EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Yine farklı bir noktada mevzi içerisinde toprağa gömülü vaziyette tuzaklanmış 12 kilogram tüp, 1,5 kilogram plastik patlayıcı madde, kablo ve elektrikli fünye ele geçirildi.

Sığınaklar ve depolarda bulunan delil niteliğindeki malzemeler muhafaza altına alınırken, ele geçirilen diğer malzemeler, sığınaklar ve tuzaklanmış EYP kontrollü bir şekilde  patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER