HaberlerGündemMevziye tuzaklanmış patlayıcı imha edildi

Mevziye tuzaklanmış patlayıcı imha edildi

Mardin’in Dargeçit ilçesi kırsalında 7 adet depo ve sığınak tespit edilirken bir mevziye tuzaklanmış el yapımı patlayıcı imha edildi.

Mevziye tuzaklanmış patlayıcı imha edildi

Alınan bilgiye göre, Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Dargeçit ilçesi kırsalında operasyon düzenledi.

Operasyonda PKK mensuplarınca kullandığı belirlenen 7 farklı noktada bulunan depo ve sığınaklarda arama yapıldı.

Yapılan aramalarda muhtelif miktarda gıda ve yaşam malzemesi ile EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Yine farklı bir noktada mevzi içerisinde toprağa gömülü vaziyette tuzaklanmış 12 kilogram tüp, 1,5 kilogram plastik patlayıcı madde, kablo ve elektrikli fünye ele geçirildi.

Sığınaklar ve depolarda bulunan delil niteliğindeki malzemeler muhafaza altına alınırken, ele geçirilen diğer malzemeler, sığınaklar ve tuzaklanmış EYP kontrollü bir şekilde  patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER