HaberlerGündemMevsimlik işçilerin çocukları sporla buluştu

Mevsimlik işçilerin çocukları sporla buluştu

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bursa Müdürlüğü, yaz aylarında Karacabey ve Yenişehir ilçelerinde çalışan mevsimlik işçilerin çocuklarını sporla buluşturdu.

Mevsimlik işçilerin çocukları sporla buluştu
Gençlik Hizmetleri ve Spor Bursa Müdürlüğü, yaz aylarında Karacabey ve Yenişehir ilçelerinde çalışan mevsimlik işçilerin çocuklarını sporla buluşturdu.

Aileleri tarlada çalışan çocukların spor yapması için hareket geçen müdürlük, onlarca işçi çocuğuna çeşitli branşlarda spor yaptırdı. Mevsimlik işçilerin yoğun bir şekilde bulunduğu ilçelerden Karacabey’de, mevsimlik tarım işçilerinin çocukları için yüzme kursu açıldı. Karacabey Belediyesi’nin araç ve tesis desteğiyle yürütülen çalışmalar kapsamında 3 haftalık yüzme kursuna köylerden 40 çocuk katıldı. Haftada 2 gün eğitim verildi.

İlçe müdürlüğü tarafından mayo, şapka, çanta, yüzme tahtası ve bone temin edilen çocuklar, antrenörler eşliğinde hayatlarında ilk kez havuzda yüzmenin keyfini yaşadı. Eğlenceli geçen kurslardan sonra yine araçlarla çadırlarına bırakılan çocukların aileleri de büyük mutluluk yaşadı.

Yenişehir ilçesinde ise mevsimlik işçilerin çocukları sporun çeşitli branşlarında eğitime alındı. Yaklaşık 1 ay sürecek eğitimler çerçevesinde 10-15 yaşları arasında yaklaşık 200 çocuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından atletizm, futbol ve voleybol branşlarında kursa alındı. İlçe müdürlüğüne ait spor salonunun yanı sıra işçilerin barındığı çadır bölgesinde de yürütülen çalışmalara katılan çocuklar sporla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER