HaberlerGündemMeteorolojiden "kuvvetli" yağış uyarısı

Meteorolojiden "kuvvetli" yağış uyarısı

Yağışların Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Meteorolojiden "kuvvetli" yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Çanakkale ve İzmir'in kıyı kesimlerinin, akşam saatlerinden itibaren ise Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Manisa, Uşak, Denizli ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Çanakkale, Balıkesir, İzmir ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde doğuda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji'den Güneydoğu için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den Güneydoğu için kar yağışı uyarısıAlmanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesajAlmanya Dışişleri Bakanı Maas'tan Türkiye ziyareti öncesi mesajVan'da "Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık" kampanyasıVan'da "Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık" kampanyasıMalatya-Sivas ulaşımını rahatlatacak yol tamamlandıMalatya-Sivas ulaşımını rahatlatacak yol tamamlandıİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyorİstanbul'da barajlardaki su seviyesi yükseliyor
SIRADAKİ HABER