HaberlerGündemMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısı

Kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güney doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Zonguldak, Bartın, Karabük, Ordu, Bingöl, Erzurum, Iğdır çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don, kıyı kesimlerde hafif don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının Marmara'da 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle kuzeyli, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

İzmir'de 3.5 büyüklüğünde deprem İzmir'de 3.5 büyüklüğünde depremCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'daki darbe girişimine ilişkin açıklama28 Şubat'ın tesettür mağdurları: İade-i itibar istiyoruz28 Şubat'ın tesettür mağdurları: İade-i itibar istiyoruzAdıyaman'da bazı evler karantinaya alındıAdıyaman'da bazı evler karantinaya alındıAdıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi’nin açılış toplantısı yapıldıAdıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı
SIRADAKİ HABER