HaberlerGündemMeteorolojiden kar yağışı ve çığ tehlikesi uyarısı

Meteorolojiden kar yağışı ve çığ tehlikesi uyarısı

​Meteoroloji 15. Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda artan sıcaklılardan dolayı oluşabilecek kar erimesi nedeniyle çığ ve su baskını tehlikesine Şırnak'ın doğusunda ise yoğun kar yağışına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Meteorolojiden kar yağışı ve çığ tehlikesi uyarısı

Meteoroloji 15. Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hava sıcaklıklarının hafta boyunca mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edildiği ifade edildi.

Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda özellikle; Siirt, Şirvan, Pervari ve Eruh ilçelerinde kar erimesi beklendiği vurgulanan açıklamada, kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

"Şırnak'ın doğusunda yaşanacak kar yağışı ulaşımda aksamalara sebep olabilir"

Ayrıca yapılan bir diğer açıklamada Meteoroloji, bu gece ve yarın ilk saatlerden itibaren; Şırnak’ın doğusunda ki Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde beklenen kar yağışlarının, yoğun bir şekilde olacağı tahmin edildiğini belirtti.

Açıklamada, Şırnak’ın doğusunda özellikle Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde 20 ile 50 santimetre yeni kar örtüsü oluşturacağı tahmin edildiği ifade edilerek; meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çığ oluşumu ile buzlanma ve don olayları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde uyarı yapıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER