HaberlerGündemMeteorolojiden 8 il için yoğun kar ve yağmur uyarısı

Meteorolojiden 8 il için yoğun kar ve yağmur uyarısı

Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve batısında bulunan iller olan; Şırnak, Hakkari, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bitlis, Muş ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli için sağanak ve kar yağışı uyarısı yapıldı.

Meteorolojiden 8 il için yoğun kar ve yağmur uyarısı

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göre, Doğu Anadolu'da bulunan birçok il için kar yağışı ve sağanak yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji, söz konusu yağışlar nedeni ile oluşabilecek su baskınları ve buzlanma gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ve Doğu Anadolu'nun güney ve batısında beklenen yağışların 15 Aralık Salı günü yani yarın; Malatya, Elazığ, Tunceli, Bitlis, Muş, Bingöl, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde olması bekleniyor." denildi.

Yağışların etkili olacağı iller ile ilgili bazı uyarılarda bulunan Meteoroloji, "Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgâr, fırtına, tipi şekline kar yağışı, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER