HaberlerGündemMeteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Siirt, Batman, Şırnak, Hakkâri ve Van çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar beklendiğini belirterek, çığ tehlikesi konusunda uyardı.

Meteoroloji'den kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklığının Marmara'da 3 ila 5 derece artacağını diğer yerlerde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında seyredeceği tahminini paylaştı.

Yağışların; bu akşam saatlerinde Siirt, Batman, Şırnak, Hakkâri ve Van çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarı yapıldı.

İç Anadolu'da kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, sis ve pus hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Doğu Anadolu'da yağışların; bu akşam saatlerinde Şırnak, Hakkâri ve Van çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte, sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu'da Şanlıurfa, Mardin, Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur, karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, bu akşam saatlerinde Siirt çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER