HaberlerGündemMeteoroloji'den İstanbul'un da aralarında bulunduğu 9 kent için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den İstanbul'un da aralarında bulunduğu 9 kent için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'un da içinde olduğu 9 kent için sarı kodlu uyarı verdi. Yaşanılabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar uyarıldı.

Meteoroloji'den İstanbul'un da aralarında bulunduğu 9 kent için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeyinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'nin sitesinde yer alan uyarı haritasında; İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Bursa, Edirne, Kırklareli ve Yalova için sarı uyarı,  Balıkesir için ise turuncu uyarı verildi.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

İLGİLİ HABERLER

75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiMalatya’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorMalatya’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 159 kişi vefat etti, 6 bin 435 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 159 kişi vefat etti, 6 bin 435 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER