HaberlerGündemMeteoroloji'den 7 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

​Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğü, Çankırı, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu ve Kırıkkale'de kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini, olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji'den 7 il için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 9. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden Kuzey Ege ve Marmara Bölgelerinde yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar kuvvetli yer yer fırtına (40-70 Km/saat), İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde bu gece saatlerinden yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli zaman zaman hamleli fırtına (40-70 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Açıklamada devamında çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın hızının saatte 70 kilometreye kadar ulaşacağı tahmin ediliyor.  

İLGİLİ HABERLER

Gaziantep Valiliği Ardıl Barajı ile ilgili iddiaları yalanladıGaziantep Valiliği Ardıl Barajı ile ilgili iddiaları yalanladıGünde binlerce ziyaretçinin uğradığı Somuncu Baba Türbesi'nde sessizlik hâkim!Günde binlerce ziyaretçinin uğradığı Somuncu Baba Türbesi'nde sessizlik hâkim!Süt akrabalığını oluşturan emme yaşı ve miktarıSüt akrabalığını oluşturan emme yaşı ve miktarıMeteorolojiden "yoğun" kar yağışı uyarısıMeteorolojiden "yoğun" kar yağışı uyarısıAkar: Kazanın ani değişim gösteren hava şartları nedeniyle oluştuğu değerlendiriliyorAkar: Kazanın ani değişim gösteren hava şartları nedeniyle oluştuğu değerlendiriliyor
SIRADAKİ HABER