HaberlerGündemMESOB Başkanı Keskin müşteri kabul eden müesseselere uyarılarda bulundu

MESOB Başkanı Keskin müşteri kabul eden müesseselere uyarılarda bulundu

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, normalleşme süreci ile birlikte yüzde 50 kapasite ile aylar sonra hizmet vermeye başlayan restoranları ilk iş günlerinde ziyaret ederek kurallara uymaları konusunda uyarıda bulundu.

MESOB Başkanı Keskin müşteri kabul eden müesseselere uyarılarda bulundu

Malatya’da normalleşme süreci ile birlikte aylar sonra lokantacı esnafı müşteri kabul etmeye başladı. Yüzde 50 kapasite ile çalışmalarına izin verilen yeme-içme sektöründeki lokantalar, kafeler ve diğer işletmeler kurallara uyup uymama konusunda kendi denetimlerini de başlattılar.

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Zeki Tuna, Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil, Birlik Başkan Vekili Orhan Özbek, oda başkanları ile birlikte lokanta ve kafeleri ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde, lokanta işletmecileri ve çalışanlarının, özellikle tek masada iki sandalyenin çapraz konulması başta olmak üzere maske, mesafe ve temizlik konusundaki kurullarda kesinlikle taviz verilmemesi tavsiyesinde bulunuldu.

Esnaflardan kurallara uyulmasını, aksi takdirde yasakların tekrar başlayabileceğini belirten MOSEB Başkanı Keskin, lokantalara HES koduna bakılmadan müşteri alınmaması da istedi.

Normalleşme sürecinin başarıyla devam etmesi için esnaflar kadar vatandaşların da kurallara uyması gerektiğine söyleyen Keskin, normalleşme sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Keskin, henüz açılmayan sektörler konusunda Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bedevi Palandöken ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun birlikte hareket ederek gerekli girişim ve görüşmeleri sürdürdüğünü kaydetti.

Yeni normalleşme sürecinde ilk etapta yüzde 50 kapasite ile işyerlerinin açılmasının mutluluk verici olduğunu vurgulayan Keskin, "Esnaf olarak da sayın cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu yolda inanıyorum ki, biz bu kurallara uyacağız. Sosyal mesafeyi koruyacağız, hijyen kuralların da taviz vermeyeceğiz, HES koduna bakarak içeri alacağız. Kural neyse o kurallara esnafımızın uyacağına ben yürekten inanıyorum. Kurallara uyulması vatandaşında asli görevidir, bizimde asli görevimizdir." dedi.

Malatya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Zeki Tuna ise, "Lokantacı esnafı olarak baya bir zorluk çektik. Çok şükür sayın cumhurbaşkanım ve bilim kurulu, sağlık bakanımız bu konuda bize yardımcı oldu." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER