HaberlerGündemMeryem Uzerli'ye Rekor Teklifler Yağıyor

Meryem Uzerli'ye Rekor Teklifler Yağıyor

Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Hürrem Sultan karakteriyle gönüllere taht kuran Meryem Uzerli rekor üstüne rekor teklif alıyor.Meryem Uzerli"nin yeni dizisinden bölüm başına alacağı ücretin ise tüm masrafları içinde 80 bin dolar olacağı konuşuluyor.

Meryem Uzerli'ye Rekor Teklifler Yağıyor

Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Hürrem Sultan karakteriyle gönüllere taht kuran Meryem Uzerli rekor üstüne rekor teklif alıyor.Meryem Uzerli"nin yeni dizisinden bölüm başına alacağı ücretin ise tüm masrafları içinde 80 bin dolar olacağı konuşuluyor.
 
Güneşte Yer Alan Habere göre Arap MBC Group yayıncılık şirketi Meryem Uzerli"yle çalışabilmek için oyuncunun mahkemelik olduğu yapımcı Timur Savcı"ya 200 bin dolar tazminat ödedi.

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tüm dünyanın tanıdığı bir oyuncu olan Meryem Uzerli, geçen günlerde Dubai kökenli ünlü Arap yayıncılık şirketi MBC"yle el sıkıştı. Şirketin Türkiye temsilcisi 03 Prodüksiyon"un ortağı Saner Ayar, Uzerli"yi ikna etmeyi başardı. Ancak Ayar, Uzerli"yle çalışabilmek için oyuncunun anlaşmasının olduğu yapımcı Timur Savcı"ya tazminat ödedi. Uzerli"ye şirketlerinin oyuncusu olma karşılığında 2 milyon dolar ödeyen 03 Prodüksiyon, bu ücretin yüzde 10"unu yani 200 bin dolarını Savcı"ya tazminat bedeli olarak vermek zorunda kaldı.
 
Cezası 1 milyon

 
4 yıl önce Almanya"da sıradan yapımlarda oynayan Uzerli"nin hayatı senarist Meral Okay"ın isteğiyle Türkiye"ye gelip "Muhteşem Yüzyıl"da Hürrem Sultan"ı oynamasıyla bir anda değişmişti. O dönem projenin büyük başarı kazanması nedeniyle yapımcı Timur Savcı, Uzerli"yle cezai şartı 1 milyon dolar olan 5 yıllık sözleşme yaptı. Ünlü oyuncu, sözleşmesinin 3. yılında yapımcıyı zor durumda bırakarak seti bırakıp Berlin"e döndü. Çok öfkelenen Savcı, Uzerli"yi sözleşme kurallarını ihlal ettiği için mahkemeye verdi. Uzerli"nin özür dilemesi ve bebek beklemesi taraflar arasındaki buzları eritse de, Savcı sözleşmesinden doğan tazminat hakkını talep etti. Uzerli adına bu parayı Arap şirket ödedi.
 
Senaryo aranıyor

 
5 yıllık sözleşmesinin yükünden kurtulan Uzerli, yeniyılda ülkemizdeki yayın hakları Star TV tarafından satın alınan dizide rol alacak. Şirket şimdi ünlü oyuncu için iddialı bir senaryo arıyor. Muhteşem Yüzyıl"dan haftalık 12 bin 500 euro kazanan Uzerli"nin yeni dizisinden bölüm başına alacağı ücretin ise tüm masrafları içinde 80 bin dolar olacağı konuşuluyor.

İLGİLİ HABERLER

Güzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vuruldu
SIRADAKİ HABER