HaberlerGündemMersin Üniversitesi mezuniyet töreninde gerginlik

Mersin Üniversitesi mezuniyet töreninde gerginlik

Mersin Üniversitesi mezuniyet töreninde, pankart açan öğrencilerle, pankartları toplamak isteyen güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Mersin Üniversitesi’ndeki stadyumda düzenlenen 18. mezuniyet töreninde öğrencilerin açtıkları pankart ve afişler damga vurdu.Üniversitede yaşanan rektörlük işgaline karıştıkları gerekçesi ile haklarında tedbir kararı alınarak bir dönem okuldan uzaklaştırılan öğrenciler korteje karışarak 'Kapı Önü Fakültesi MEÜ Direniyor' yazılı pankart açtı. Protokol b

Mersin Üniversitesi mezuniyet töreninde gerginlik
Mersin Üniversitesi mezuniyet töreninde, pankart açan öğrencilerle, pankartları toplamak isteyen güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı.
Mersin Üniversitesi’ndeki stadyumda düzenlenen 18. mezuniyet töreninde öğrencilerin açtıkları pankart ve afişler damga vurdu.
Üniversitede yaşanan rektörlük işgaline karıştıkları gerekçesi ile haklarında tedbir kararı alınarak bir dönem okuldan uzaklaştırılan öğrenciler korteje karışarak 'Kapı Önü Fakültesi MEÜ Direniyor' yazılı pankart açtı. Protokol bölümünün önüne gelindiğinde öğrenciler 'Rektör istifa' sloganları atarak Rektör Prof. Dr. Süha Aydın'a tepki gösterdi. Bir süre sonra öğrencilere müdahale ederek pankartı toplamak isteyen özel güvenlikçiler ile öğrenciler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Bu arada öğrencilerle öğretim görevlileri arasında sert tartışmalar yaşandı. Pankartı toplatmak istemeyen öğrencilerle güvenlik görevlilerine direnince arbede çıktı.
Eylemin ardından kürsüye çıkan Rektör Prof. Dr. Aydın, öğrencilere hitap eden bir konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından bölümlerini birincilikle bitiren öğrencilere Rektör Prof. Dr. Aydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından plaket takdim edildi. Ardından keplerini havaya atan öğrenciler, aileleri ile mezuniyet sevinci yaşadı.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER