HaberlerGündemMersin’de trafik kuralları denetimleri gerçekleştirildi

Mersin’de trafik kuralları denetimleri gerçekleştirildi

Mersin genelinde “Dinamik Denetim Süreci” tedbirleri kapsamında motosiklet kullanımı, şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçları, ihbarlı kırmızı ışık, cep telefonu ve kavşaklarda geçiş önceliği denetimleri yapıldı.

Mersin’de trafik kuralları denetimleri gerçekleştirildi

Motosiklet ve motorlu bisiklet denetimlerinde bin 599 sürücü kontrol edildi. 11 motorun tescil belgesi ve plakanın uygun durumda olmadığı, 2 sürücünün araç üzerinde teknik değişiklik yaptığı, 58 sürücü belgesiz motor kullandığı, 115 sürücü koruma başlığı kullanmadığı, 25 motosikletin mali sorumluluk sigortasının olmadığı tespit edildi. 35 motosiklet trafikten men edildi.

Ticari taksi, şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarına yönelik 4 bin 783 araç kontrol edildi. 47 araç sürücüsüne 2918 Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgili maddelerinden cezai işlem uygulanırken, 20 araç sürücüsüne 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’inci maddesi gereğince cezai işlem uygulandı.

İhbarlı kırmızı ışık, cep telefonu ve kavşaklarda geçiş önceliği ihlallerine yönelik 598 araç ve sürücü kontrol edildi. 137 sürücünün kırmızı ışık kurallarına uymadığı, 6 sürücünün trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlerine uymadığı, 74 sürücü seyir halinde telefon kullandığı tespit edildi. 1 araç trafikten men edildi.

Toplamda 640 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER