HaberlerGündemMersin'de “Önce Yaya Uygulaması” farkındalık etkinliği

Mersin'de “Önce Yaya Uygulaması” farkındalık etkinliği

Mersin Valisi Ali İhsan Su trafikte “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” kampanyasıyla trafikte farkındalık etkinliği programına katıldı.

Mersin'de “Önce Yaya Uygulaması” farkındalık etkinliği

Karayollarında yayaların trafik güvenliğinin sağlanarak can kayıplarının azaltılması ve 2021 yılı sürecinde yürütülecek faaliyet ve destekleyici kampanyaların etkisini arttırmak, yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer işaretlemeleri ile bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak amacıyla Mersin Valisi Ali İhsan Su farkındalık etkinliğine katıldı.

2019'da başlatılan kampanya hakkında konuşan Vali Su, “İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda tüm illerimizde ve ilimizde de yaya güvenliğine yönelik 2019 yılından itibaren bir dizi kampanya ve çalışmaları başlattık ve sürdürüyoruz. Bu çerçevede biliyorsunuz 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' kampanyasıyla 2019 yılını yaya öncelikli trafik yılı ilan edilmiştir. Bu şekilde o kampanyayı sürdürdük ve aynı şekilde sürdürmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Su, “Trafikte yaya güvenliği biliyorsunuz çok önemli, bu çerçevede özellikle trafik ışığı olmayan yaya geçitlerinde bugün de kırmızı çizgimizi çizdik. Yani yayaların güvenliği bizim kırmızı çizgimiz bu anlamda tüm sürücülerimize buradan bir kez daha ifade edelim ki özellikle okul önlerinde ve yine trafik ışığı olmayan yaya geçitlerinde yaya geçen vatandaşlarımıza mutlaka öncelik verilmesi sürücü arkadaşlarımızın bu konuda duyarlı davranması ve bu anlamda yaya geçitlerine yaklaşırken mutlaka suratını azaltmalı ve eğer bir yaya vatandaşımız geçiyorsa ona öncelik vermesini arzu ediyoruz.” şeklinde konuştu.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER