HaberlerGündemMersin’de Miraç Gecesi dua ve ibadetle ihya edildi

Mersin’de Miraç Gecesi dua ve ibadetle ihya edildi

​Mersin’in Tarsus ilçesinde Miraç Gecesi yüce Allah'ın huzurunda yapılan dua ve ibadetlerle ihya edilirken Camiler Müslümanlarla dolup taştı.

Mersin’de Miraç Gecesi dua ve ibadetle ihya edildi

Öğretmenler Mahallesi Camii imamı Yunus Seyidoğlu tarafından gecenin önemine dair camiye akın eden Müslümanlara vaaz ve nasihatler edildi.

Miraç Gecesi'nin önemine dair cemaate açıklamalarda bulunan Seyidoğlu "Miraç Peygamber Efendimizin hayatında vuku bulmuş olan çok büyük bir olaydır. Beşerden hiç kimseye nasip olmamış olan bir olaydır peygamberlerden de sadece Hazreti Muhammed'e (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bu kadar sümbüllü, bu kadar engin ve geniş müşahede nasip olmuştur. Çok muhteşem bir İkram-ı İlahi, çok mübarek bir hadisedir.” ifadelerini kullandı.

Allah Resulünün Mekke'de çektiği sıkıntı ve ezalardan sonra yüce Allah'ın Miraç hadisesiyle kendine  ikramda bulunduğunu belirten Seyidoğlu "Peygamber Efendimiz Mekke'de müşriklerin kendisini kabul etmemesinden, tekzip etmesinden, yalanlamasından, ayetlere inanmamasından hak yola gelmemesinden, İslam’ı kabul etmemelerinden ayrıca Müslümanlara yaptıkları baskılardan işkencelerden zulümlerden edepsizliklerden kafirliklerden çok üzülmüş fevkalade kederlenmişti. Allah-u Teala Hazreti Peygambere bir ikram olarak Miraç’ı nasip etmiştir." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER