HaberlerGündemMersin’de farklı noktalarda trafik denetlemeleri yapıldı

Mersin’de farklı noktalarda trafik denetlemeleri yapıldı

Mersin genelinde "Dinamik Denetim Süreci" uyarınca, Coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında motosiklet, okul servis araçları, yaya önceliği konularında denetimler yapıldı.

Mersin’de farklı noktalarda trafik denetlemeleri yapıldı

Ticari taksi ile şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçlarına yönelik toplamda 4 bin 832 araç, 63 taksi durağı 286 taksi kontrol edildi. 53 araç sürücüsüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, 21 araç sürücüsüne 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile ilgili maddelerinden cezai işlem uygulandı.

Motosiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yönelik bin 520 motosiklet sürücüsü kontrol edildi. 14 motosikletin tescil belgesi ve plakasının uygun durumda olmadığı, 4 sürücünün araç üzerinde teknik değişikler yaptığı, 78 sürücünün belgesiz araç kullanımı, 105 sürücü koruma başlığı kullanmadığı, 14 motosikletin sorumluluk sigortasının olmadığı tespit edildi. 65 motosiklet trafikten men edilirken 1 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

Okul servis araçlarına yönelik 676 araç kontrol edildi. 2 sürücünün muayenesiz araç kullandığı, emniyet kemeri kullanmayan 2 sürücü ve dur işareti kurallarına uymayan sürücüler tespit edildi.

Yaya önceliğine yönelik bin 485 araç sürücüsü ve yaya kontrol edildi. 26 araç muayenesiz, 139 sürücünün kırmızı ışık ihlali, 13 yaya belirlenmiş kurallara uymadığı, 110 sürücü seyir halinde telefon kullandığı, 2 sürücü ışıklı geçitlerde yayalara geçiş hakkı vermediği, 8 aracın ise sigortasının olmadığı tespit edildi. 5 araç trafikten men adildi.

Toplamda 809 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER