HaberlerGündemMersin'de esnafa yönelik Coronavirus denetimi gerçekleştirildi

Mersin'de esnafa yönelik Coronavirus denetimi gerçekleştirildi

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Coronavirus tedbirleri kapsamında, çarşı merkezinde bulunan işyerlerinde denetimler gerçekleştirdi.

Mersin'de esnafa yönelik Coronavirus denetimi gerçekleştirildi

‘Kontrollü normalleşme’ döneminde dinamik denetim modeline geçilmesinin ardından ilde yapılan Covid-19 tedbirlerine yönelik denetimler, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve beraberindeki heyetle gerçekleştirildi.

İş yerlerinde gerçekleştirilen denetimlerde, çalışanlar ve müşterilere salgın tedbirleri konusunda uyarı ve hatırlatmalarda bulunan Vali Ali İhsan Su, toplu taşıma araçlarındaki denetimlerde de kurallara uyulmasının önemini vurguladı.

Kurallara daha sıkı uyarak il olarak mavi kategoriye geçmeyi hedeflediklerini belirten Vali Ali İhsan Su “Bu çerçevede ilimizdeki denetimlerimizi yapıyoruz. Tabi ki vatandaşlarımızda farkındalığı ve duyarlılığı oluşturmamız gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla vatandaşlarımız genel itibariyle kurallara uyuyor, bu da memnuniyet verici. Kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Hep birlikte tedbirlere uymaya devam edeceğiz.” ifadelerini kulandı.

Vali Su konuşmasının devamında, “Sahada kontrollerimizi gerçekleştiriyoruz ama ilimiz açısından yeni bulaşların en önemli kaynağı ev içi bulaşlar. Bu da ev ziyaretleriyle oluyor ya da evde beraber oturmalarla gerçekleşiyor. Ev ziyaretleri konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını özellikle istirham ediyorum. Bunlara dikkat edersek, bu konularda kendimizi kısıtlayabilirsek daha da başarılı olacağız. Tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER