HaberlerGündemMemur Sen Adıyaman temsilciliği generaller hakkında suç duyurusunda bulundu

Memur Sen Adıyaman temsilciliği generaller hakkında suç duyurusunda bulundu

Memur Sen Adıyaman İl Temsilciliği 104 emekli amiralin bildirisi hakkında Adıyaman Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Memur Sen Adıyaman temsilciliği generaller hakkında suç duyurusunda bulundu

Memur Sen Adıyaman İl Temsilciliği tarafından Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda söz konusu bildiriye imza atanların yasalar önünde hesap vermesi istendi.

Adliye önünde bir açıklama yapan Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz “Memur Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Hazırladığımız dilekçeyi savcılığa teslim etmek için bir araya geldik. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Kendisini millet iradesinin üzerinde gören bir grup emekli amiral, vesayet dönemlerine özlem duyan bir açıklama yayınladılar. Millete muhtıra verilen dönemlerden kalmış köhne bir zihniyetin hazırladığı bu açıklamayla, Silahlı Kuvvetler dâhil olmak üzere devletin kurumlarının milletin hizmetinde olmasından duyulan rahatsızlık bu vesileyle açık edilmiş oldu.” dedi.

Deniz yaptığı açıklamada bu tür zihniyetin milletin değerlerinden koptuğunu belirterek “Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinmektedir. Deniz kuvvetleri emeklisi sıfatıyla yayınladıkları bildiri, içerik itibariyle göstermiştir ki; bunlar olsa olsa amiral eskisidir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden, fikir beyanı adı altında çeşitli iletişim kanallarından, gece yarısı deklare ettikleri muhtıra çağrışımlı bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir." ifadelerini kullandı.

"Emekli de olsalar, siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez"

Deniz emekli amirallerin siyasete müdahale etmesinin millet tarafından kabul edilemeyeceğini belirterek "Kimi çevrelerin içeriğindeki darbe hevesini örtmeye, basitleştirerek masumlaştırmaya ve hatta sahiplenmeye kalkıştığı bu açıklama, darbeci kafanın sefaletini göstermektedir, basitleştirilemez, masumlaştırılamaz, sahiplenilemez. Bu milletin; bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına tahammülü yoktur.  Bu nedenle, emekli de olsalar, siyasete müdahale etme hastalığı nüksedenlere milletin sessiz kalması düşünülemez. Milletimiz, açıklamayı yapanlar ve yazanlar kadar yazdıranların ve yayanların da farkındadır." şeklinde konuştu.

"15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini, FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz." diyen şöyle devam etti:

15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının, milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz.

"Milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir"

Emekli amiraller tarafından yapılan açıklamanın ülkeyi dış güçlerin müdahaleine açık hale getirmek olduğunu dile getiren Deniz "Amiral eskilerinin bu açıklaması, silahlı kuvvetler bünyesinden vesayetçileri ayıklama, hainleri temizleme politikasının doğruluğunu teyit ve te’kit etmiştir. Vesayet virüsünden kurtulamamış, ihanet zehrini damarlarından atamamış bir kısım mütekait askerin sözde beka endişesi kisvesiyle siyasete müdahale etme cüretleri; milletin gözünde ihanetin, akılsızlığın ve ahlaksızlığın göstergesidir. Hâlbuki ülkenin bekasını, milletin egemenliğini tehlikeye sokan şey 10 yılda bir yapılan darbeler ve darbe girişimleridir. Bu darbelerle milletin kaynaklarının nasıl sömürüldüğü, ülkenin dış mihrakların operasyon sahası haline nasıl getirildiği milletin malumudur." dedi.

"Darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğiz"

Darbelere ve ihanetlere geçit vermeyeceklerini dile getiren Deniz "Unutulmamalıdır ki; 15 Temmuz gecesi darbeyi önleyen, darbecilere meydanları dar eden bu millet, Türkiye’nin tarihinden vesayetin izlerini, yarınından muhtıra ve darbe fikrini söküp atmıştır. Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki; 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto, bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğimizi herkese ilan ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Deniz son olarak "Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 104 amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkaracak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir." Şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER