HaberlerGündemMelikgazi Belediyesi güneş enerji sistemlerini araştırıyor

Melikgazi Belediyesi güneş enerji sistemlerini araştırıyor

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak doğa ve çevreye büyük önem verdiklerini, özellikle enerji konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini, bu amaçla rüzgar ve güneş enerjisi hakkında araştırma yaptıklarını söyledi. Güneş enerjisi ile ısıtılan su ile abdest alma yerleri oluşturduklarını ve bunun örneklerinin, şehrin muhtelif camilerin abdest alma merkezlerinde görülebileceğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi bünyesinde oluşturulan En

Melikgazi Belediyesi güneş enerji sistemlerini araştırıyor
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak doğa ve çevreye büyük önem verdiklerini, özellikle enerji konusunda büyük hassasiyet gösterdiklerini, bu amaçla rüzgar ve güneş enerjisi hakkında araştırma yaptıklarını söyledi.

Güneş enerjisi ile ısıtılan su ile abdest alma yerleri oluşturduklarını ve bunun örneklerinin, şehrin muhtelif camilerin abdest alma merkezlerinde görülebileceğini hatırlatan Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi bünyesinde oluşturulan Enerji Tasarruf ve Verimliliği Komisyonu'nca güneş enerjisinden elektrik enerjisi üreten tesisleri gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı, örneklerini inceledi.

Melikgazi Belediyesi sosyal ve spor tesisleri, zabıta birimleri, temizlik ve fen işleri atölyeleri, fidanlık ve sera tesislerinde güneş enerjisinden elektrik üretimini bu tesislerde kullanmak istediklerini belirten Başkan Büyükkılıç, konu ile ilgili şunları söyledi: “İlklerin ve referans belediye olarak doğa ve çevre dostu bir belediye olduğumuzu her zaman kanıtlıyoruz. Elektrik enerjisi ile çalışan hizmet otosu, güneş enerjisi ile ısıtmalı abdest haneler bu konuya verdiğimiz önemin bir ifadesidir. Çöp toplama araçlarını elektrikli olması için çalışma başlattık. Yeni alınacak çöp toplama araçları mutlaka elektrik motorlu olacaktır. Belediyemizin sosyal ve spor tesisleri ile diğer tesislerin tamamının güneş enerjisinden elektrik üretimini bu tesislerde kullanarak, enerji harcamalarını büyük oranda azaltarak daha çok park ve yeşil alan inşa edeceğiz. Anadolu güneşi bundan böyle enerjiye dönüştürülerek Anadolu’yu aydınlatacaktır. Belediye olarak bu çalışmayı mutlaka yerine getireceğiz."

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, güneşten elektrik enerjisi elde ederek belediye tesislerinde kullanarak, ekonomiye büyük katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER