HaberlerGündemMekke’nin Fethi programı online olarak düzenlenecek

Mekke’nin Fethi programı online olarak düzenlenecek

Anadolu Gençlik Derneği’nin (AGD) her yıl düzenlediği Mekke’nin Fethi programı, bu yıl Coronavirus nedeniyle online şeklinde gerçekleştirilecek.

Mekke’nin Fethi programı online olarak düzenlenecek

Programın 31 Aralık Perşembe akşam saat 21.00’de gerçekleştirileceğini belirten Anadolu Gençlik Derneği Batman Şube Başkanı Lokman Özkan, herkesi programı takip etmeye davet etti.

Programın Türkiye’nin 81 ilinde tertipleneceğini söyleyen Özkan, “Anadolu Gençlik Derneği olarak her sene 31 Aralık’ta Türkiye’nin her yerinde yapmış olduğumuz Mekke’nin Fethi programını bu sene pandemi nedeniyle maalesef yüz yüze yapamıyoruz. Bizde bu sene çözüm olarak tüm Türkiye’de aynı saatte ve online bir şekilde bu programı yapma kararı aldık. Dünyada tanınan çok değerli misafirlerin katılacağı, Türkiye’de de çok değerli alimlerin, hocaların ve sanatçıların katılacağı bir program, inşallah 31 Aralık günü saat 21.00’de hem televizyonlarda hem de sosyal medya üzerinden canlı olarak verilecektir.” dedi.

Herkesi programı takip etmeye davet ettiklerini belirten Özkan, “İsteğimiz o saatte insanlar geceyi manevi bir şekilde ihya etsin. Programda Kur’an-ı Kerim, ilahiler okunacak, konuşmalar yapılacaktır. Düzenleyeceğimiz programla o gecenin ihya edileceğine inanıyorum. İnsanların ifsat programlarını değil, bu programı takip etmelerini istiyoruz. Program sayesinde bir kez daha Mekke’nin Fethi tekrar gündeme gelecektir.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıİzmir'de 4.0 büyüklüğünde depremİzmir'de 4.0 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER