HaberlerGündemMazıdağı’nda “Siyer Yarışması” heyecanı başladı

Mazıdağı’nda “Siyer Yarışması” heyecanı başladı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl düzenlen Siyer Yarışması'nın bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak 14 Şubat 2021 tarihinde yapılacağı açıklanırken Mardin’in Mazıdağı ilçesinde okullar ziyaret edilerek kayıtlar alınmaya başlandı.

Mazıdağı’nda “Siyer Yarışması” heyecanı başladı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından “Onu Oku, Onu Yaşa” sloganıyla Türkiye genelinde düzenlenecek olan Siyer Yarışması, bu yıl pandemi nedeniyle 14 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi yapılacak.

Yarışma kapsamında Mardin merkez ve ilçelerinde de hem kayıtlar alınıyor hem de okullar ziyaret edilerek yapılacak sınav hakkında bilgilendirilmelerde bulunuluyor.

Mazıdağı’nda “Siyer Yarışması” heyecanı başladı

Mazıdağı’nda yapılan ziyaretler hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Vakfı İlçe Temsilcisi Abdullah Tuna, şöyle dedi:

“Peygamber Sevdalıları Mazıdağı Temsilciliği olarak; 2021 yılı ‘Siyer Yarışması’ hazırlık ve tanıtım amacı ile Mazıdağı İmam Hatip Lisesini ziyaret ettik. Okul Müdürü Mustafa Durmaz ve müdür yardımcıları tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandık. Okul müdürü ve diğer idarecilerimiz Peygamber Sevdalılarının her sene yaptıkları Siyer Yarışması ve diğer çalışmalarını çok önemsediklerini ve desteklediklerini belirttiler. Zira yapılan bu çalışmaların İmam Hatibin kuruluş amaçlarından ve hizmet alanlarından olduğunu belirterek dindar bir nesil oluşturmak adına ortak hedefler ve ortak çalışmalar yapmamız gerektiğini vurguladılar. Her sene öğrencilerimizin bu sınava yoğun bir şekilde katıldıklarını ve dereceler kazanan öğrencilerimiz olduğunu belirtiler. Kaybedenin olmadığı bu yarışmada hediyeler verilmesinin ayrıca bir teşvik olduğu da belirtildi. Bu yarışma sayesinde her sene yüz binlerce gencimizin Peygamberimizin hayatını okuduğunu ve Peygamberimizi tanıyarak örnek aldığı dile getirildi. Yarışma Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak yapacağız. Bu konuda öğrencilere duyuru ve kayıt yapılması hususunda okul yönetiminden ve başta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimiz olmak üzere bütün öğretmenlerimizden destek bekliyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER