HaberlerGündem"Mavi Marmara davası saptırılmak isteniyor"

"Mavi Marmara davası saptırılmak isteniyor"

İsrail'in saldırısına uğrayan Mavi Marmara Gemisi gazilerinden Fikri Karavil, bazı politik çıkarlar nedeniyle Mavi Marmara Davasının 'özür' ve 'tazminat' söylemleriyle aslından uzaklaştırılmaya çalışıldığını söyledi.

"Mavi Marmara davası saptırılmak isteniyor"

GAZİANTEP - Kervan FM’in Mavi Marmara saldırısının 3. yılı nedeniyle düzenlediği “özel gündem” programda konuşan Mavi Marmara  gazilerinden Fikri Karavil, bazı politik çıkarlar nedeniyle Mavi Marmara Davasının ‘özür’ ve ‘tazminat’ söylemleriyle aslından uzaklaştırılmaya ve Filistin’deki ambargonun örtbas edilmeye çalışıldığını vurguladı.

 

M. Faik Doğan ve M. Nakşi Erat’ın hazırlayıp sunduğu “özel gündem” programına telefonla katılan Karavil, yaklaşık 3 yıldır devam eden davanın bazı politik çıkarlar nedeniyle saptırılmak istendiğini vurgulayarak, “Yaralıların, şehit ailelerin ve sivil toplum kuruluşlarının baskısıyla zorla da olsa İstanbul’da bir dava açıldı. Şu an mahkeme devam ediyor. İzlenen bazı politikalardan dolayı bu davayı bir şekilde örtbas etmeye, kapatmaya ve asli unsurundan uzaklaştırıp meseleyi farklı boyutlara taşıma çabaları vardır” dedi.

 

Karavil, meselenin asli unsurundan uzaklaşılmasına müsaade etmeyeceklerini belirterek, “Özellikle bu son günlerde  ‘Özür ve ‘tazminat’ın öne çıkması bizi derinden yaralamakta. Bu geminin yola çıkmasının asıl amacı Filistin’e uygulanan ambargonun kaldırılmasıdır.” İfadelerini kullandı. Karavil, Mavi Marmara davasının özür ve tazminatla örtbas edilmeye çalışmanın kabul edilemez olduğunu vurguladı.

 

İsrail’in Filistin’e uyguladığı insanlık dışı ambargoyu delmek ve Filistinlilere insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisi 31 Mayıs 2010 tarihinde uluslararası sularda İsrail’in saldırısına uğramış 9 kişi katledilmiş 56 kişi de yaralanmıştı.  (Şefik Mert - İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Temiz Toplum Derneği: Devlet evsizler için kalıcı çözüm sağlamalıTemiz Toplum Derneği: Devlet evsizler için kalıcı çözüm sağlamalıVan Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan iş yerlerine kira kolaylığıVan Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde bulunan iş yerlerine kira kolaylığıPopülizm nedir? Popülizmin tarihçesi nereye dayanır?Popülizm nedir? Popülizmin tarihçesi nereye dayanır?Batman'da iki aile arasındaki husumet sona erdiBatman'da iki aile arasındaki husumet sona erdiPolis okullarının sınav sorularını çalmakla suçlanan FETÖ üyelerine operasyonPolis okullarının sınav sorularını çalmakla suçlanan FETÖ üyelerine operasyon
SIRADAKİ HABER