HaberlerGündemMASKİ borç yapılandırma süresini 1 ay daha uzattı

MASKİ borç yapılandırma süresini 1 ay daha uzattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su borçlarına yönelik uygulanan yapılandırma işlemlerinin süresinin 31 Aralık 2020 tarihinden 31 Ocak 2021’e uzatıldığını duyurdu.

MASKİ borç yapılandırma süresini 1 ay daha uzattı

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, “Kurumumuza olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin son başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri bir ay uzatıldı. Söz konusu karar Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre, yeniden yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Aralık 2020'den, 31 Ocak 2021'e uzatıldı. Yeniden yapılandırma sonrası 1 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ilk taksit ödemeleri ise 1 Nisan 2021'e ertelendi” dedi.

Kanun kapsamında gecikmiş su borçlarına ilişkin önemli kolaylıklar sağlandığını belirten Karataş, “7256 Sayılı Borç Yapılandırma Kanunu gereğince bizde MASKİ Genel Müdürlüğü olarak gerekli çalışmalarımızı başlattık. Başvuru süresinin uzatılmasıyla birlikte borçlu abonelerimize ikinci bir fırsat daha doğdu. Peşin ödenmesi durumunda gecikme bedelinin yüzde 90’nı alınmıyor. Taksit yapmak isteyen abonelerimiz olursa da 18 eşit taksit halinde yani 36 aya denk gelen bir ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Vatandaşlarımız, 31 Ocak 2021 tarihine kadar başvurularını yaparak bu imkândan yararlanabilirler” diye konuştu.

65 yaş üstü, engelli ve evde çıkamayacak durumda olan aboneler için uygulamaya koyulan evde yapılandırma işlemlerinin de devam ettiğini aktaran Karataş, vatandaşların Alo 185 Çağrı Merkezi ve 0 422 377 74 44 no’lu telefonu arayarak talepte bulunabileceklerini kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER