HaberlerGündemMart ayının son günlerinde Bitlis tamamen kara gömüldü

Mart ayının son günlerinde Bitlis tamamen kara gömüldü

2 gündür kentte aralıklarla etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle hayat durma noktasına geldi. 185 köy yolu ulaşıma kapandı.

Mart ayının son günlerinde Bitlis tamamen kara gömüldü

Bitlis'te, 2 gündür etkili olan şiddetli rüzgar ve sağanak yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışının aralıklarla devam ettiği kentte hayatı olumsuz etkiledi. Baharı bekleyen Bitlisliler, yoğun kar yağışıyla uyandı.

Rahva bölgesinde kar yağışıyla birlikte etkili olan fırtına nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Yer yer kazalar oldu. Kent merkezine 2 Mart'tan buyana yağan kar miktarı 106 santimetreyi buldu.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle 185 köy yolunun ulaşıma kapandığını, kapanan yolların açılması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

Belediyeye ait ekipler kent merkezinde kapanan ana ve ara arterlerdeki yolları ulaşıma acımak için çalışma başlattı.

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü, olumsuz hava şartlarına karşı uyarıda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER