HaberlerGündemMARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklama

MARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklama

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, basına yansıyan birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.

MARSU’dan, birer gün arayla aynı aboneye iki fatura haberine ilişkin açıklama

MARSU tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Su sayaç okuması el bilgisayarları ile online olarak yapılmakta olup, fatura bilgileri anlık olarak ana sisteme yüklenmektedir. Her ay için bir fatura tanzim edilmektedir." denildi. 

Hatanın internet bağlantısında kaynaklandığı belirtilen açıklamada, "Habere konu olayda internet şebekesinin çekmemesi nedeniyle 8 Ocak tarihinde el bilgisayarlarında online olarak okuma yapılarak faturası verildiği, bilgilerin ana sisteme yüklenmesi esnasında söz konusu abone bilgisinin hafızadan silinmesi nedeniyle fatura oluşmadığı,  9 Ocak tarihinde tekrar aynı adrese gidilerek okuma yapıldığı ve fatura tanzim edildiği, ancak önceki faturanın aboneden alınmadığı ve bilgilendirme eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmıştır.  Yaşanan problem tamamen sistemsel sorun nedeniyle ilk faturanın ana bilgisayara yüklenmemesi nedeniyle hatayı telafi etmek adına ikinci okumanın yapıldığı, bilgilendirme eksikliğinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Konuyla alakalı aboneye bilgilendirme yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Kolordu Komutanı ve 10 asker için Elâzığ`da cenaze töreni düzenleniyorKolordu Komutanı ve 10 asker için Elâzığ`da cenaze töreni düzenleniyorOrtalama ilk evlenme yaşı kadınlarda 25,1, erkeklerde 27,9 olduOrtalama ilk evlenme yaşı kadınlarda 25,1, erkeklerde 27,9 olduVan’da yoğun kar yağışı nedeni ile 165 yerleşim yeri ulaşıma kapandıVan’da yoğun kar yağışı nedeni ile 165 yerleşim yeri ulaşıma kapandıDışişlerinden "Arap Birliğinin Türkiye kararlarına" tepkiDışişlerinden "Arap Birliğinin Türkiye kararlarına" tepkiCovid-19 kurallarına uymayan 406 kişiye para cezası verildiCovid-19 kurallarına uymayan 406 kişiye para cezası verildi
SIRADAKİ HABER