HaberlerGündemMardin Umut Kervanından yardımlaşma, dayanışma ve duyarlılık çağrısı

Mardin Umut Kervanından yardımlaşma, dayanışma ve duyarlılık çağrısı

Mardin Umut Kervanı, “Pandemiye karşı yardımlaşma, dayanışma, iyilikleri çoğaltma, sadakaları artırma, kurbanlar kesme” çağrısında bulundu.

Mardin Umut Kervanından yardımlaşma, dayanışma ve duyarlılık çağrısı

İnsani yardım çalışmalarında adından sıkça söz ettiren Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, yaptığı yazılı basın açıklamasında, yardımlaşma, dayanışma ve duyarlılık çağrısında bulundu.

Akman, “Covid-19 hastalığı milletimiz başta olmak üzere tüm insanlık için büyük bir imtihana dönüşmüş durumdadır. Sağlıktan, ekonomiye, sosyal hayattan eğitime kadar hemen hemen her alanda insanlığı eşi benzeri az görülen bir girdapla karşı karşıya bırakmış. Bir açıdan bu bir beladır. Bir açıdan hastalıktır; fakat en nihayetinde ise bu virüs sebebiyle bir sınamadır. Bu virüsle sınanıyoruz, hastalıkla, açlıkla, yoklukla, yoksullukla, yalnızlıkla sınanıyoruz. Herkes için zor bir süreçtir ve maalesef bu zor süreç sürmeye devam ediyor. Bu virüs rehavet, ihmal, işgüzarlık, sorumsuzluk kabul etmiyor. Herkesin en başta hijyene, sosyal mesafeye ve maskeye dikkat etmesi elzemdir. Bu hususta uzmanlara kulak vermek ve bu hastalıktan kurtuluş için kurallara uymak şarttır. Bu vesileyle birincisi tüm halkımızı rehavetten sıyrılmaya, bu kurallara uymada hassasiyete ve duyarlılığa çağırıyoruz. İkincisi efendimiz Hazreti Muhammed’in (sallahu aleyhi vesselem) ‘hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz’ hadis-i şerifine binaen tüm halkımızı sadakayı artırmaya, iyiliklerini çoğaltmaya, yetim ve muhtaçların ihtiyaçlarını gidermeye ve hastalığın bitmesi ve tüm belaların def’i niyetiyle kurbanlar, adaklar kesmeye çağırıyoruz.” dedi.

Akman, son olarak “Hastalığa karşı yardımlaşma, dayanışma, iyilikleri çoğaltma, sadakaları artırma, kurbanlar kesme çağrımıza icabet edecek olan hayırseverlerimize de şimdiden teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

İLGİLİ HABERLER

DİSKİ, donan şebekelere müdahale ettiDİSKİ, donan şebekelere müdahale ettiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldı
SIRADAKİ HABER