HaberlerGündemMardin Umut Kervanından imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

Mardin Umut Kervanından imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

İnsani yardım çalışmalarının yanı sıra farklı çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Mardin Umut Kervanı, kentteki imam hatip liselerinde okuyan öğrencilere bine yakın kaynak kitap desteğinde bulundu.

Mardin Umut Kervanından imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

Artuklu ve Yeşilli ilçe merkezlerinde ve köylerinde düzenli insani yardım faaliyetlerini yürüten Mardin Umut Kervanı, bu kez eğitime destek verdi.

Dernek, kentteki imam hatip liselerinde okuyan öğrencilere bine yakın kaynak kitap desteğinde bulundu.

Kitaplar imam hatip liselerinde eğitim-öğretim gören öğrencilere verilmek üzere okul idarecilerine teslim edildi.

Mardin Umut Kervanından imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman

Yaklaşık 500 kaynak kitabın teslim edildiği Mardin Artuklu Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde konuşan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, derneğin kurulduğu günden bugüne yaptıkları çalışmalarla kalbe dokunmaya çalıştıklarını söyledi.

Akman, “Mardin Umut Kervanı, sosyal yaralara merhem, muhtaçlara umut olmaya çalışıyor. Bu bilinçle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tabi bu hayırseverlerin desteği ile yapılıyor. Sürekli yaptığımız gıda, kırmızı et, giyim gibi yardımlarına ek olarak yardımcı kaynak kitaplar elimize geçti. Bizler de eğitime destek çerçevesinde bu kaynak kitapları okullarımıza dağıtmaya başladık. İlk aklımıza gelen Mardin Artuklu Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. İnşallah buradan başlayarak diğer okullarımıza da kitapları ulaştıracağız.  Bine yakın kitap elimize geçti, 500 kitabı buraya bırakıyoruz. İnşallah sizde muhtaç öğrencilerden başlayarak uygun gördüğümüz başarılı öğrencilere kitapları teslim edersiniz. Allah sizden razı olsun.” dedi.

Mardin Umut Kervanından imam hatip liselerine kaynak kitap desteği

Mardin Artuklu Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Ali Gümüş

Okul Müdürü Mehmet Ali Gümüş de derneği yakından takip ettiğini ve çok güzel çalışmalara imza attığını söyledi.

Eğitime verdiği destekten ötürü Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman’a teşekkür eden Gümüş, kaynak kitapları muhtaç başarılı öğrencilerden başlayarak dağıtacaklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER