HaberlerGündemMardin Umut Kervanı pandemiye karşı kurban kesti

Mardin Umut Kervanı pandemiye karşı kurban kesti

Mardin Umut Kervanı, “Yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler size merhamet etsin” hadisine binaen Covid-19 hastalığının def edilmesi niyetiyle vekâlet usulüyle kurbanlar keserek etlerini mağdur ve muhtaç ailelere dağıttı.

Mardin Umut Kervanı pandemiye karşı kurban kesti

İnsani yardım çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mardin Umut Kervanı, Covid-19 hastalığının sürmesinden dolayı bir süre önce halka ve hayırseverlere “yardımlaşma, dayanışma, duyarlılık ve iyilik çağrısı” yapmıştı.

Yapılan çağrıdan hayırseverlerin olumlu dönüş sağlaması üzerine Mardin Umut Kervanı hastalıkların def’ine niyet adak ve sadaka kurbanları kesti.

Çalışma ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, “Hamdolsun bir çalışmayı daha icra etmek üzere bir araya geldik. Daha önce yapmış olduğumuz yardımlaşma, dayanışma ve iyilik çağrımız hayırseverler tarafından karşılık buldu. Hayırseverlerimizin vekâlet usulüyle kesmemiz üzere bize teslim ettikleri adak ve sadaka kurbanları ile Covid-19’un def’ine niyet Mardin Umut Kervanı İnsani Yardım Gönüllülerinin kendi aralarında aldıkları küçükbaşları kestik. Rabbim, bu kurbanlar vesilesiyle özelde hayırseverlerimizi, gönüllülerimizi genelde de tüm insanlığı bu kovid-19’dan muhafaza etsin, azat eylesin. Hastalanmış olanlara da Şafi ismiyle şifa versin.” dedi.

Kesilen kurbanlarla ilgili de bilgi veren Akman, “Kurbanlarımızı vekâlet usulüyle kestik, ardından parçalayıp kırmızı et paketlerine dönüştürdük. Hamdolsun bu paketleri  ‘hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz’ hadisine binaen Covid-19’un def’ine ve tüm hastaların şifasına niyet Artuklu merkezdeki mahallelerde ve Kabala mahallesindeki onlarca muhtaç aileye ulaştırdık. Yine bunun yanında ‘yeryüzündekilere merhamet edin ki gökyüzündekiler de size merhamet etsin’ hadisine binaen sahipsiz onlarca sokak hayvanına da güzel bir ziyafet verdik. Rabbim,  kesilen kurbanlar, tebessüm ettirilen mahzun simalar ve aç açıkta, üşüyen, sahipsiz, kimsesiz hayvanlara gösterilen merhamet hürmetine her tür kazayı, belayı, hastalığı, afetleri hayırseverlerimizden, gönüllülerimizden, kardeşlerimizden, üyelerimizden, İslam ümmetinden ve tüm insanlıktan uzak eylesin.” diye konuştu.

Akman, son olarak hayırseverlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı:

“İyilik çağrımıza olumlu karşılık veren hayırseverlerimize, gönüllülerimize ve gecenin geç saatine kadar bu soğukta kapı kapı dolaşan, yine sokak hayvanlarına ulaşmaya çalışan insani yardımın mutfağındaki iyilik kahramanlarına teşekkür ediyoruz. Rabbim cümlesinden razı olsun.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER