HaberlerGündem​Mardin Umut Kervanı dağıttığı oyuncaklarla 500 çocuğu sevindirdi

​Mardin Umut Kervanı dağıttığı oyuncaklarla 500 çocuğu sevindirdi

İnsani çalışmalar yürüten Mardin Umut Kervanı, üç aylar ve Regaip Kandili vesilesiyle yaklaşık 500 yetim, öksüz ve yardıma muhtaç çocuğa oyuncak hediye etti.

​Mardin Umut Kervanı dağıttığı oyuncaklarla 500 çocuğu sevindirdi

Mardin’in Artuklu ve Yeşilli ilçe merkezlerinde ve köylerinde düzenli insani yardım faaliyetlerini yürüten Mardin Umut Kervanı, farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Dernek yetkilileri, bu kez üç aylar ve Regaip Kandili vesilesiyle yetim, öksüz ve muhtaç ailelerin çocuklarını sevindirdi.

Geçtiğimiz günlerde “Bir çocuğu sen de sevindir” sloganıyla oyuncak toplama çalışması başlatan Mardin Umut Kervanı, toplanan oyuncakları yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirlerine uygun şekilde kentteki 500 yetim ve öksüz çocuğa dağıttı.

Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman

Oyuncak dağıtımı ile ilgili İLKHA muhabirine konuşan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, startını verdikleri çalışma sonunda 500’e yakın çocuğa oyuncak dağıtmış olacaklarını söyledi.  

Oyuncak bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür eden Akman, şunları söyledi:

“Mardin Umut Kervanı olarak yeni bir çalışma icra etmek üzerine hazır bulunmaktayız. Bir süre önce yetim ve muhtaç kardeşlerimizin çocuklarını sevindirmeye adına bir çalışma başlatmıştık. Üç ayların gelmesi ve Regaip Kandili vesilesi ile yetim, öksüz ve muhtaç kardeşlerimizin çocuklarını sevindirelim dedik. Önceden bir çalışma başlattık ve hamdolsun hayırsever halkımız bu çağrımıza icabet ettiler. Yüzlerce oyuncak bağışında bulundular. Bugün bu oyuncakların dağıtımına start vereceğiz. Büyük ebatta onlarca, küçük ebatta yüzlerce oyuncağı dağıtacağız.  Toplamda 500’e yakın çocuğa oyuncak dağıtmış olacağız. Rabbim hem sizlerden hem de hayırseverlerimizden razı olsun inşallah. Hem üç aylar hem de Regaip Kandili, İslam alemine huzurlar getirmesini şanı yüce Allah’tan (azze ve celle) niyaz ediyoruz, hayırlı kandiller.” 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER