HaberlerGündem​Mardin Umut Kervanı dağıttığı oyuncaklarla 500 çocuğu sevindirdi

​Mardin Umut Kervanı dağıttığı oyuncaklarla 500 çocuğu sevindirdi

İnsani çalışmalar yürüten Mardin Umut Kervanı, üç aylar ve Regaip Kandili vesilesiyle yaklaşık 500 yetim, öksüz ve yardıma muhtaç çocuğa oyuncak hediye etti.

​Mardin Umut Kervanı dağıttığı oyuncaklarla 500 çocuğu sevindirdi

Mardin’in Artuklu ve Yeşilli ilçe merkezlerinde ve köylerinde düzenli insani yardım faaliyetlerini yürüten Mardin Umut Kervanı, farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

Dernek yetkilileri, bu kez üç aylar ve Regaip Kandili vesilesiyle yetim, öksüz ve muhtaç ailelerin çocuklarını sevindirdi.

Geçtiğimiz günlerde “Bir çocuğu sen de sevindir” sloganıyla oyuncak toplama çalışması başlatan Mardin Umut Kervanı, toplanan oyuncakları yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirlerine uygun şekilde kentteki 500 yetim ve öksüz çocuğa dağıttı.

Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman

Oyuncak dağıtımı ile ilgili İLKHA muhabirine konuşan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, startını verdikleri çalışma sonunda 500’e yakın çocuğa oyuncak dağıtmış olacaklarını söyledi.  

Oyuncak bağışında bulunan hayırseverlere teşekkür eden Akman, şunları söyledi:

“Mardin Umut Kervanı olarak yeni bir çalışma icra etmek üzerine hazır bulunmaktayız. Bir süre önce yetim ve muhtaç kardeşlerimizin çocuklarını sevindirmeye adına bir çalışma başlatmıştık. Üç ayların gelmesi ve Regaip Kandili vesilesi ile yetim, öksüz ve muhtaç kardeşlerimizin çocuklarını sevindirelim dedik. Önceden bir çalışma başlattık ve hamdolsun hayırsever halkımız bu çağrımıza icabet ettiler. Yüzlerce oyuncak bağışında bulundular. Bugün bu oyuncakların dağıtımına start vereceğiz. Büyük ebatta onlarca, küçük ebatta yüzlerce oyuncağı dağıtacağız.  Toplamda 500’e yakın çocuğa oyuncak dağıtmış olacağız. Rabbim hem sizlerden hem de hayırseverlerimizden razı olsun inşallah. Hem üç aylar hem de Regaip Kandili, İslam alemine huzurlar getirmesini şanı yüce Allah’tan (azze ve celle) niyaz ediyoruz, hayırlı kandiller.” 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER