HaberlerGündem​Mardin Milletvekili Demirkaya’dan GAP açıklaması

​Mardin Milletvekili Demirkaya’dan GAP açıklaması

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, GAP projesine ilişkin, “2024 yılının başında bölgemiz sulamaya kavuşacak ve böylece çiftçilerimiz rahatlayacaktır.” dedi.

​Mardin Milletvekili Demirkaya’dan GAP açıklaması

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Mardin Milletvekili Demirkaya, uzun yıllardır yolu gözlenen sulama kanallarında akacak suyun 2021 yılının sonunda depolama alanlarına verileceğini ve hasretin 2024 yılının başında dineceğini dile getirdi.

Öğretmen Evi’nde yapılan basın toplantısında gazetecilerle sohbet eden Milletvekili Demirkaya, GAP projesinin 2024 yılının başında bitirilmesinin planlandığını söyledi.

Demirkaya, “Bu bilgiler bakanlığın vermiş olduğu bilgilerdir. Bölgemiz, 2024 yılının başında bir şekilde sulamaya kavuşacak ve böylece bölge çiftçilerimiz rahatlayacaktır. Bu istihdamı da üretimi de getirir ve sanayileşmeyi de beraberinde geliştirir. 2021 yılının sonunda Derik Depolama alanına suyu bırakmaya başlanacak. Allah’ın izniyle 2024 yılının başında MC1 ve MC2 kanallarını çiftçilerimizin hizmetine açacağız. Depolama alanındaki çalışmaların yüzde 89’u bitti, kalan yüzde 11 kısımda yılsonuna kadar bitmiş olacak.” dedi.

Kızıltepe ilçesinde yeni bir kütüphanenin yapılacağını söyleyen Demirkaya, “İlçeye 3 katlı modern ve Türkiye ortalamasında olan bir kütüphanenin projesini onaylattık. Bütçeyi bekliyoruz, yıl içerisinde ihalesi yapılacak. Yine Kızıltepe-Ceylanpınar yolu ihalesi yapıldı. Sağlık Bakanımızın müjdeyi verdiği 750 yataklı Şehir Hastanesi de 2023 yılında hasta kabulüne başlayacak. Şu an yer tespiti çalışmaları yapılıyor.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER