HaberlerGündem​Mardin Milletvekili Demirkaya’dan GAP açıklaması

​Mardin Milletvekili Demirkaya’dan GAP açıklaması

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, GAP projesine ilişkin, “2024 yılının başında bölgemiz sulamaya kavuşacak ve böylece çiftçilerimiz rahatlayacaktır.” dedi.

​Mardin Milletvekili Demirkaya’dan GAP açıklaması

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti Mardin Milletvekili Demirkaya, uzun yıllardır yolu gözlenen sulama kanallarında akacak suyun 2021 yılının sonunda depolama alanlarına verileceğini ve hasretin 2024 yılının başında dineceğini dile getirdi.

Öğretmen Evi’nde yapılan basın toplantısında gazetecilerle sohbet eden Milletvekili Demirkaya, GAP projesinin 2024 yılının başında bitirilmesinin planlandığını söyledi.

Demirkaya, “Bu bilgiler bakanlığın vermiş olduğu bilgilerdir. Bölgemiz, 2024 yılının başında bir şekilde sulamaya kavuşacak ve böylece bölge çiftçilerimiz rahatlayacaktır. Bu istihdamı da üretimi de getirir ve sanayileşmeyi de beraberinde geliştirir. 2021 yılının sonunda Derik Depolama alanına suyu bırakmaya başlanacak. Allah’ın izniyle 2024 yılının başında MC1 ve MC2 kanallarını çiftçilerimizin hizmetine açacağız. Depolama alanındaki çalışmaların yüzde 89’u bitti, kalan yüzde 11 kısımda yılsonuna kadar bitmiş olacak.” dedi.

Kızıltepe ilçesinde yeni bir kütüphanenin yapılacağını söyleyen Demirkaya, “İlçeye 3 katlı modern ve Türkiye ortalamasında olan bir kütüphanenin projesini onaylattık. Bütçeyi bekliyoruz, yıl içerisinde ihalesi yapılacak. Yine Kızıltepe-Ceylanpınar yolu ihalesi yapıldı. Sağlık Bakanımızın müjdeyi verdiği 750 yataklı Şehir Hastanesi de 2023 yılında hasta kabulüne başlayacak. Şu an yer tespiti çalışmaları yapılıyor.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin Valisi Demirtaş’ın hafta sonu ziyaretleri sürüyorMardin Valisi Demirtaş’ın hafta sonu ziyaretleri sürüyorLiseli öğrencilerin “Siyer Yarışması” heyecanıLiseli öğrencilerin “Siyer Yarışması” heyecanıGaziantep Valiliği “16 yaşındaki çocuğa darp iddiası”nı yalanladıGaziantep Valiliği “16 yaşındaki çocuğa darp iddiası”nı yalanladı​Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi: 28 Şubat darbesinin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdır​Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi: 28 Şubat darbesinin sivil ayağıyla da hesaplaşılmalıdırTürkiye'de 71 kişi daha Covid-19 nedeniyle vefat ettiTürkiye'de 71 kişi daha Covid-19 nedeniyle vefat etti
SIRADAKİ HABER