HaberlerGündemMardin İl Sağlık Müdürlüğü “Annem öldü” iddialarını yalanladı

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü “Annem öldü” iddialarını yalanladı

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medya üzerinde bir hasta yakının yaptığı canlı yayında, Kızıltepe Devlet Hastanesine götürülen annesinin “öldürüldüğü” şeklindeki iddialarını yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü “Annem öldü” iddialarını yalanladı

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hasta yakınının iddialarının gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Akut solunum sıkıntısı olan hastanın derhal tetkikleri yapılarak Covid-19 enfeksiyonuna bağlı yayılım tespit edildiği ve tedavisine ivedilikle başlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran bir hastamızın oğlu tarafından sosyal medya üzerinden dile getirilen, “Annesiyle ilgilenilmediği, üzerinde ilaçlar denendiği ve bu sebeple annesinin hayatını kaybettiği, ölen annesi için otopsiye izin verilmediği” yönündeki iddialar üzerine aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür. Hasta yakınının iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Hastamızın hastaneye getirilişinden itibaren gerekli tüm işlemleri vakit kaybedilmeden gerçekleştirilmiştir ve hastamızın tedavisi devam etmektedir. 13 Aralık Pazar günü saat 18.30’da KOAH ve hipertansiyonu olan 84 yaşındaki hasta, nefes darlığı şikâyeti ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansıyla Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilmiştir. Akut solunum sıkıntısı olan hastanın derhal tetkikleri yapılmış, Covid-19 enfeksiyonuna bağlı yayılım tespit edilmiştir. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Tedavi Protokolü gereğince ilgili ilaçlar ivedilikle verilerek tedavisine başlanmıştır.  Yoğun bakım ortamında tedavisine devam edilmek üzere ambulansla ve doktor eşliğinde Nusaybin Devlet Hastanesine sevk edilen hastamızın tedavisi burada halen devam etmektedir.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER