HaberlerGündemMardin’deki PKK operasyonunda silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Mardin’deki PKK operasyonunda silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Mardin’in Ömerli ilçesi kırsalında PKK mensuplarına ait olduğu belirlenen 12 depoda uzun namlulu silah ile çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Mardin’deki PKK operasyonunda silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi

Alınan bilgiye göre, Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince ilçe kırsalında Eren-5 Operasyonları kapsamında "Şehit Güvenlik Korucusu Evren Başçı Operasyonu" düzenlendi.

Operasyonda, 12 noktadaki depolarda arama yapıldı. Aramalarda, M-16 piyade tüfeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, çok miktarda tıbbi ilaç, örgütsel doküman, örgüt mensuplarına ait fotoğraf ile muhtelif miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Delil niteliği taşıyan malzemeler muhafaza altına alındı, depolar kullanılamaz hale getirildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER