HaberlerGündemMardin’de yılbaşı öncesi denetim yapıldı

Mardin’de yılbaşı öncesi denetim yapıldı

Mardin’de zabıta ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği yılbaşı öncesi kentte otellerde uygulanacak tedbir ve yasaklarla ilgili tebligat ve bilgilendirmede bulundu.

Mardin’de yılbaşı öncesi denetim yapıldı

Coronavirus (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Coronavirus Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda birçok tedbir kararı uygulamaya geçiriliyor.   

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgede, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 31 Aralık 2020 Perşembe günü 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü 05.00’e kadar otel ve konaklama tesislerinde sosyal izolasyon ile başta fiziki mesafe olmak üzere temizlik ve maske kurallarına aykırı olması nedeniyle yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence ve balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceği ifade edildi.

Bu kapsamda Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kentte ki otellerde denetim gerçekleştirdi. Denetim sırasında İçişleri Bakanlığının genelgesi hatırlatıldı, gerekli bilgilendirmede bulunulduktan sonra tebliğ yapıldı.

Zabıta ekipleri şehir genelindeki semt pazarlarında maske dağıtımı ve denetimi, lokanta ve restoranların sadece paket servis yapmaları, şehir içi, şehirlerarası toplu taşıma araçları mezbahane, otogar, halkın yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetimlerine devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER