HaberlerGündemMardin’de “Yeşil Oda” kuruldu

Mardin’de “Yeşil Oda” kuruldu

Yeşilay Mardin Şubesi, Artuklu ilçesindeki 13 Mart İlkokulunda “Yeşil Oda” kurarak açılışını gerçekleştirdi.

Mardin’de “Yeşil Oda” kuruldu

Yeşil Oda’nın açılış törenine Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfi Günlüoğlu, Artuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit Serçek, 13 Mart İlkokulu Müdürü Servet Demircan ve Yeşilay gönüllüleri katıldı.

Yapılan açılış sonrası konuşan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfi Günlüoğlu, öğrencilerin Yeşilay ile tanıştırılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

13 Mart İlkokulu Müdürü Servet Demircan ise “Bizim daha önce kurulu olan zekâ oyunları atölyesi zaten Yeşilay’ın mücadelesini verdiği konularla örtüşüyordu. Atölyemizi kurarken öğrencilerimizin hem sanal ortam bağımlılığından korumak hem de zekâ ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurmuştuk. Yeşilay’ın da böyle bir projesi bizim okula da uyuyordu. Onun için biz okul olarak elimizden geleni yaptık. Yeşilay kurumu da elinden geleni yaptı. Ortaya öğrenci ve velilerimizin de isterse kullanabileceği iyi vakit geçirebileceği daha gelişmiş bir mekân oldu. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Ortak çalışmanın tüm okullarda olması gerektiğini temenni eden Şube Müdürü Ümit Serçek de projenin ve uygulama sınıfının çok güzel olduğunu, Yeşilay’ın bu alandaki faaliyetlerini takdir ettiğini belirtti.  

Salgın sürecinden sonra aktif olarak kullanılacak Yeşil Oda, 13 Mart İlkokulu’nda idari destekleri ile açıldı. Şimdilik pilot olarak yapılan projenin yaygınlaşması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER