HaberlerGündemMardin’de tarihi yapıyı bozan 240’a yakın betonarme yapı yıkılacak

Mardin’de tarihi yapıyı bozan 240’a yakın betonarme yapı yıkılacak

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bize bir ödenek gönderdi. Bugüne kadar tespit etmiş olduğumuz 240’a yakın yapının yıkımı ile ilgili bir çalışma başlattık.” dedi.

Mardin’de tarihi yapıyı bozan 240’a yakın betonarme yapı yıkılacak

Yapımı devam eden Diyarbakır Kapı Katlı Otopark Projesi ve Tarihi Mardin’in Yayalaştırılması/Cumhuriyet Meydanı Projesini de yerinde inceleyen Vali Demirtaş, tarihi yapıyı bozan 240’a yakın betonarme yapının yıkılacağını dile getirdi.

Tarihi dokuların siluetini bozan görüntülerin ortadan kaldırılması için yoğun çaba harcandıklarını belirten Vali Demirtaş, şöyle dedi:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bize bir ödenek gönderdi. O ödenek ile birlikte bugüne kadar tespit etmiş olduğumuz 240’a yakın yapının yıkımı ile ilgili bir çalışma başlattık. Bu yapıların sahibi vatandaşlarımız da bizlere yardımcı oluyor. Tüm ilgili kurumlarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte el birliği ile şehrimizi çok daha iyi bir görüntüye kavuşturmak için çalışıyoruz. İlimizin tarihi yapılarının her açıdan daha iyi gözükmesini ve Kentimizin tüm inceliklerini ortaya çıkarmayı hedefliyoruz. Ülkemizin en önemli turizm şehirlerinden birisi olan Mardin’imizi, kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini cezbedecek ve turizm potansiyelini her geçen gün katlayan bir şehir statüsüne getirmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Mardin’imize hayırlı olmasını diliyorum.”

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER