HaberlerGündemMardin’de PKK operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı

Mardin’de PKK operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı

Mardin’de PKK’ye yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla 22 kişi eş zamanla operasyonla gözaltına alındı.

Mardin’de PKK operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yıldırım-8 operasyonları kapsamında Ömeryan-Bagok ve Kerboran kırsalında operasyon başlattı.

Operasyonlar kapsamında tespit edilen 13 sığınak ve 8 depo kullanılamaz hale getirilirdi, 2 kilogram plastik patlayıcı, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme, el telsizi, mühimmat, muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi.

Sığınaklarda ele geçen örgütsel dokümanlarda yapılan incelemelerde, örgüt mensupları ile işbirliği içinde olduğu, finansman sağladığı, örgüt mensuplarına yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 25 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Kentte 25 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 22 kişi gözaltına alındı, 3 kişinin yakalanması için çalışmaları sürüyor.

Evlerde yapılan aramalarda ele geçen dijital materyaller ile cep telefonları ve sim kartlarına el konuldu.

İLGİLİ HABERLER

Damda güvercin uçururken silahlı saldırıya uğradıDamda güvercin uçururken silahlı saldırıya uğradıMalatya Havalimanı terminal binasının temeli 6 Şubat’ta atılacakMalatya Havalimanı terminal binasının temeli 6 Şubat’ta atılacakKırsal mahallede çok amaçlı caminin temeli atıldıKırsal mahallede çok amaçlı caminin temeli atıldıResmî Gazete nedir?Resmî Gazete nedir? Peygamber Sevdalıları Avrupa’da artan İslam düşmanlığına karşı sempozyum düzenleyecekPeygamber Sevdalıları Avrupa’da artan İslam düşmanlığına karşı sempozyum düzenleyecek
SIRADAKİ HABER