HaberlerGündemMardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezleri denetlendi

Mardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezleri denetlendi

Mardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezlerine yapılan denetimlerde geçen yıl 5, bu yılın ilk 2 ayında ise 3 ruhsatsız işyeri süresiz olarak mühürlendi.

Mardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezleri denetlendi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, müdürlüğe bağlı Özel Ağız ve Diş Sağlığı Birimi tarafından rutin ve rutin dışı denetimlerin yapıldığı kaydedildi. 

Geçen yıl 185 denetimin yapıldığı belirtildiği açıklamada, denetimlerde 32 belgenin iptal edildiği, 50 yeni belge düzenlendiği, 5 işyeri süresiz, 8 ruhsatlı işyeri ise 10 gün süreyle mühürlendiği aktarıldı. 

2021 yılının ocak ve şubat aylarında da 15 belge düzenlendiği belirtilen açıklamada, 8 belgenin de iptal edildiği ifade edildi.

Mevcut rutin ve rutin dışı 51 denetim de ise 3 ruhsatsız işyerinin süresiz olarak mühürlendiği kaydedildi.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğinin altı çizildi. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER