HaberlerGündemMardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezleri denetlendi

Mardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezleri denetlendi

Mardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezlerine yapılan denetimlerde geçen yıl 5, bu yılın ilk 2 ayında ise 3 ruhsatsız işyeri süresiz olarak mühürlendi.

Mardin’de özel ağız ve diş sağlığı merkezleri denetlendi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, müdürlüğe bağlı Özel Ağız ve Diş Sağlığı Birimi tarafından rutin ve rutin dışı denetimlerin yapıldığı kaydedildi. 

Geçen yıl 185 denetimin yapıldığı belirtildiği açıklamada, denetimlerde 32 belgenin iptal edildiği, 50 yeni belge düzenlendiği, 5 işyeri süresiz, 8 ruhsatlı işyeri ise 10 gün süreyle mühürlendiği aktarıldı. 

2021 yılının ocak ve şubat aylarında da 15 belge düzenlendiği belirtilen açıklamada, 8 belgenin de iptal edildiği ifade edildi.

Mevcut rutin ve rutin dışı 51 denetim de ise 3 ruhsatsız işyerinin süresiz olarak mühürlendiği kaydedildi.

Denetimlerin aralıksız devam edeceğinin altı çizildi. 

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER