HaberlerGündemMardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Mardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığının ortak operasyonunda, büyükşehirlerde eylem yapmak için hazırlık yapan 3 PKK mensubu yakalandı.

Mardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Alınan bilgiye göre, Türkiye’ye illegal yollarla giriş yaparak PKK/KCK-PYD/YPG içerisinde faaliyet gösteren ve büyükşehirlerde illerde eylem yapmak üzere olan örgüt mensuplarına silah ve mühimmat aktarımı yapıldığı tespit edildi.

Bunun üzerine Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığının ortak operasyonunda, 2'si Suriye uyruklu olmak üzere toplam 3 şahıs yakalandı.

Gözaltına alınan şahısların üst aramalarında, sigaraların içine yerleştirilmiş 11 adet el yapımı elektrikli kapsül, pijamaların lastik kısmına gizlenmiş 2 adet saniyeli ve infilaklı patlayıcı fitili, tuzaklama, sabotaj ve bomba yapımı konularına ait bilgi ve belgeler ile bombaları patlatma anlarına ait videolar içeren dijital materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 kişi, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER