HaberlerGündemMardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Mardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığının ortak operasyonunda, büyükşehirlerde eylem yapmak için hazırlık yapan 3 PKK mensubu yakalandı.

Mardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Alınan bilgiye göre, Türkiye’ye illegal yollarla giriş yaparak PKK/KCK-PYD/YPG içerisinde faaliyet gösteren ve büyükşehirlerde illerde eylem yapmak üzere olan örgüt mensuplarına silah ve mühimmat aktarımı yapıldığı tespit edildi.

Bunun üzerine Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığının ortak operasyonunda, 2'si Suriye uyruklu olmak üzere toplam 3 şahıs yakalandı.

Gözaltına alınan şahısların üst aramalarında, sigaraların içine yerleştirilmiş 11 adet el yapımı elektrikli kapsül, pijamaların lastik kısmına gizlenmiş 2 adet saniyeli ve infilaklı patlayıcı fitili, tuzaklama, sabotaj ve bomba yapımı konularına ait bilgi ve belgeler ile bombaları patlatma anlarına ait videolar içeren dijital materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 kişi, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

İLGİLİ HABERLER

Elazığ AFAD Müdürü Pıhtılı Palu`daElazığ AFAD Müdürü Pıhtılı Palu`daDiyarbakır'da yeni yapıların olduğu bölgelere 16 kilometrelik yeni yolDiyarbakır'da yeni yapıların olduğu bölgelere 16 kilometrelik yeni yolVan’da evlere girerek hırsızlık yapan zanlılar yakalandıVan’da evlere girerek hırsızlık yapan zanlılar yakalandıBakan Karaismailoğlu: "Türkiye-Irak arasında doğrudan demiryolu bağlantısı önceliğimizdir"Bakan Karaismailoğlu: "Türkiye-Irak arasında doğrudan demiryolu bağlantısı önceliğimizdir"Oto hırsızlık çetesi yakalandıOto hırsızlık çetesi yakalandı
SIRADAKİ HABER