HaberlerGündemMardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Mardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığının ortak operasyonunda, büyükşehirlerde eylem yapmak için hazırlık yapan 3 PKK mensubu yakalandı.

Mardin’de eylem hazırlığındaki 3 PKK mensubu yakalandı

Alınan bilgiye göre, Türkiye’ye illegal yollarla giriş yaparak PKK/KCK-PYD/YPG içerisinde faaliyet gösteren ve büyükşehirlerde illerde eylem yapmak üzere olan örgüt mensuplarına silah ve mühimmat aktarımı yapıldığı tespit edildi.

Bunun üzerine Mardin Emniyet Müdürlüğü ile MİT Başkanlığının ortak operasyonunda, 2'si Suriye uyruklu olmak üzere toplam 3 şahıs yakalandı.

Gözaltına alınan şahısların üst aramalarında, sigaraların içine yerleştirilmiş 11 adet el yapımı elektrikli kapsül, pijamaların lastik kısmına gizlenmiş 2 adet saniyeli ve infilaklı patlayıcı fitili, tuzaklama, sabotaj ve bomba yapımı konularına ait bilgi ve belgeler ile bombaları patlatma anlarına ait videolar içeren dijital materyaller ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 kişi, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER