HaberlerGündemMardin’de çeşitli suçlardan aranan 5 kişi yakalandı

Mardin’de çeşitli suçlardan aranan 5 kişi yakalandı

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Derik, Kızıltepe, Mazıdağı ve Nusaybin ilçelerinde yapmış olduğu yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında çeşitli suçlardan aranan 5 şahıs yakalandı.

Mardin’de çeşitli suçlardan aranan 5 kişi yakalandı

Alınan bilgiye göre, Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu sigara kaçakçılığı suçundan aranan ve hakkında kesinleşmiş 5 yıl hapis cezası bulunan Ş.Ö'nün Duraklı Mahallesine geleceği tespit edildi. Takibe alınan şahıs jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Derik İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında durdurulan araçta yolcu olarak bulunan M.T isimli şahsın “Devlet Egemenlik Alametlerini Alanen Aşağılama” suçundan kaydının olduğu tespit edildi. Şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Kızıltepe İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince sorumluluk bölgesi nüfusuna kayıtlı çeşitli suçlardan aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucu Kızıltepe İlçesi Kocalar Mahallesinde ikamet eden ve “Uyuşturucu Madde veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan 14 yıldır aranan ve hakkında kesinleşmiş 6 yıl hapis cezası bulunan Y.A yakalanarak gözaltına alındı.

Nusaybin İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında yapılan kimlik kontrolü sonucu F.A isimli şahsın 5607 sayılı kanuna muhalefet suçundan arandığının tespit edilmesi üzerine şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan Y.E jandarma tarafından yakalandı.

Nusaybin İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında durdurulan araçta yapılan kimlik kontrolünde “İzinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokmak, imal etme, nakletme ve satma” suçundan aranan ve kesinleşmiş 4 yıl 2 ay hapis cezası bulunan Y.E yakalanarak gözaltına alındı.

Y.E, Ş.Ö ve Y.A isimli şahısların çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı, M.T ve F.A isimli şahısların jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER