HaberlerGündemMardin Artuklu Üniversitesi online eğitim ile Beytülmakdis’i gelecek nesillere aktaracak

Mardin Artuklu Üniversitesi online eğitim ile Beytülmakdis’i gelecek nesillere aktaracak

Mardin Artuklu Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından, sertifikalı online Beytülmakdis dersleri verilecek.

Mardin Artuklu Üniversitesi online eğitim ile Beytülmakdis’i gelecek nesillere aktaracak

Müslümanların ortak davası olan Beytülmakdis'i tanımak ve tanıdıktan sonra başka kişilere doğru ve kalıcı bilgilerle aktarabilmek maksadıyla Mardin Artuklu Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından sertifikalı online Beytülmakdis derslerinin verileceği duyuruldu.

Mardin Artuklu Üniversitesi Kudüs ve Filistin Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kudüs Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde ve 43 STK’nın üye olduğu Ankara Sivil Toplum Platformu Kudüs Komisyonu iş birliğiyle derslerin düzenleneceği bildirildi.

“Beytülmakdis’in içinde bulunduğu hazin durumun öğrenilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçlıyoruz”

Beytülmakdis’in Müslümanların ortak davası olduğunu belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, düzenlenecek olan program ile Beytülmakdis’in içinde bulunduğu hazin durumun tüm detaylarıyla öğrenilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasını amaçladıklarını ve akademik eğitim sürecinde Beytülmakdis davasına katkı sağlayabilecek projeler, fikirler, etkinlikler ve daha birçok faaliyetin hayata geçirilmesini planladıklarını aktardı.

Program 10 hafta sürecek

Müslümanların ortak davası olan Beytülmakdis'in; geçmiş, güncel, gelecek muhtemel sorunlarının ele alınacağı ve detaylı analizler ile uzman akademisyen sunumlarının yer alacağı programın 10 hafta süreceği ve cumartesi günleri 11.00-13.00 saatleri arası YouTube kanalı üzerinden canlı ders şeklinde olacağı bilgisi paylaşıldı.

Son Başvuru Tarihi 25 Aralık 2020

Ayrıca, 26 Aralık 2020 tarihinde başlayacak olan ‘Adım Adım Beytülmakdis’ sertifikalı online eğitim programı dersleri için son başvurunun 25 Aralık 2020 olduğu belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER