HaberlerGündemMardin Artuklu Üniversitesi “Jet Kart” uygulaması için protokol imzaladı

Mardin Artuklu Üniversitesi “Jet Kart” uygulaması için protokol imzaladı

Mardin Artuklu Üniversitesi, bünyesinde bulunan öğrenci ve mesai çalışanlarına büyük avantaj sağlayacak “Jet Kart” uygulaması için Halk Bankası Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi “Jet Kart” uygulaması için protokol imzaladı

Mardin Artuklu Üniversitesinin öğrenci ve tüm personellerinin kullanabileceği akıllı kampüs kart projesi kapsamında Halk Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü ile imzalanan 5 yıllık protokolde, projenin yazılım ve donanımının Halk Bankası tarafından finanse edileceği belirtildi.

MAÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, “Jet Kart” adını verdikleri akıllı kart sistemi ile Üniversite öğrencilerinin ve personellerinin merkezi kampüs ve diğer yerleşkelerde almış oldukları; yemek, barınma ve diğer hizmetlerin daha pratik ve şeffaf olması maksadıyla üniversitenin geleceğine yönelik yatırımların yapıldığını aktardı.

Rektör Özcoşar, üniversitenin gelişimine katkı sunacak her türlü projede diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliğine hazır olduklarını ifade ederek, protokolün hayırlılara vesile olmasını diledi.

 Sosyal mesafe ve temas olgularının önem arz ettiği bu dönemde imzalanan projenin önemine değinen Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Bayar, Mardin Artuklu Üniversitesi olarak dijital platformda öğrenci ve personellerin daha iyi hizmet almalarını hedeflediklerini belirtti.

Bayar, nakit para alışverişi olmaksınız dijital ortamda hizmet almanın ciddi anlamda şeffaflık sağlayacağını ve her türlü israfın da önüne geçileceğini ifade etti.

2021 yılı içinde faaliyete girmesi planlanan ‘Jet Kart’ın aynı zamanda öğrenci ve personel kimliği özelliğine de sahip olacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER