HaberlerGündemManavgat'ın kültürel zenginliği, Güney Koreli turistleri bölgeye çekiyor

Manavgat'ın kültürel zenginliği, Güney Koreli turistleri bölgeye çekiyor

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, her yıl 4 milyon turistin tatil yaptığı turizm şehri Manavgat'ta, turizmin çeşitlendirilmesine özel önem verdiklerini söyledi.

Manavgat'ın kültürel zenginliği, Güney Koreli turistleri bölgeye çekiyor
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası(MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, her yıl 4 milyon turistin tatil yaptığı turizm şehri Manavgat'ta, turizmin çeşitlendirilmesine özel önem verdiklerini söyledi.

Antalya'ya gelen 12 milyon turistin 4 milyonunu Manavgat'ın ağırladığını belirten Boztaş, ülkeye gelen turist sayısının 34 yıl içinde bir milyon 288 binden 36 milyona ulaştığını kaydetti. Bölgeye gelen turist yoğunluğunu başta Almanlar olmak üzere Rusya Federasyonu, İngiltere, Hollanda, Belçika, Norveç, İsveç, Fransa, Avusturya, Polonya, Danimarka, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Slovakya ve Romanyalıların oluşturduğunu belirten Boztaş, son yıllarda bölgeye kültür ve kültürel varlıkları tanımaya yönelik Güney Koreli turistlerin geldiğini söyledi.

Güney Koreli turistlerin, Avrupa ve İskandinav ülke turistleri gibi deniz,kum ve güneş turizmini tercih etmediğinin altını çizen Boztaş, bunun yerini kültür, tarih, arkeolojik eserler ve UNESCO koruması altındaki tarihi ören yerleri olduğunu ifade etti. Bu bağlamda Manavgat'a Güney Koreli turist gelmesi için Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı(BAKA) ile birlikte çalışma yaptıklarını belirten Boztaş, geçtiğimiz günlerde bölge destinasyonun tanıtımı için Güney Kore'den gelen 10 gazeteciyi ağırladıklarını kaydetti. Boztaş, "Bölgemizde turizmin çeşitlenmesine özel veriyoruz. Bölgemiz deniz,kum ve güneş turizmi yanı sıra kültür ve arkeolojik zenginliğiyle adeta açık hava müzesi konumunda. Güney Koreli turistlerin bölgemizi tanıması ve tanıtması adına her türlü desteği vermeye hazırız. Bölgemiz yılın 12 ayı turizm yapmaya elverişli bir destinasyon. Kültür zenginliğine bağlı bölgemize Güney Koreli turistlerin daha çok geleceğine inanıyoruz. " dedi.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER