HaberlerGündemMamak"ta haşerelere karşı 5 ekiple mücadele

Mamak"ta haşerelere karşı 5 ekiple mücadele

Ankara’nın Mamak Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle oluşturulan 5 ekiple 66 mahallede haşere mücadelesi başlattı.

Mamak"ta haşerelere karşı 5 ekiple mücadele
Ankara’nın Mamak Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle oluşturulan 5 ekiple 66 mahallede haşere mücadelesi başlattı.

Haşerelere karşı modern bir yöntem olan ULV ilaçlaması yapan ekipler, etkili sonuçlara ulaşıyor. ULV yöntemiyle ilaç mikro şekilde parçalanıyor ve saatlerce havada asılı olarak kalıyor. Açık havadaki haşere mücadelesi dumanlama yöntemiyle yapılan ilaçlamadan çok daha başarılı bir sonuç veriyor.

İKİ DEVRİYE OLUŞTURULDU

Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama çalışmalarını iki devriye halinde sürdürüyor. İlçede haşerelerin yoğun bulunduğu noktalar ile oluşum ihtimali bulunan yerlerde ilaçlamalar belirli zamanlarda tekrarlanıyor. Başkan Mesut Akgül, "İlaçlama konusunda zamanında ve düzenli bir ilaçlama programı oluşturduk. Program ile Mamak'ta ilaçlanmayan bölge kalmıyor." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Sağlık Bakanı Koca'dan aşıların 2'nci sevkiyatına ilişkin açıklamaSağlık Bakanı Koca'dan aşıların 2'nci sevkiyatına ilişkin açıklamaSokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyorSokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyorÇek kırdırmak faiz midir?Çek kırdırmak faiz midir?Bakan Karaismailoğlu: Kaçırılan 15 denizcimiz için tüm imkanlarımız seferber ediliyorBakan Karaismailoğlu: Kaçırılan 15 denizcimiz için tüm imkanlarımız seferber ediliyorBakan Akar: P-72 Deniz Karakol Uçağı ilk kez göreve çıktıBakan Akar: P-72 Deniz Karakol Uçağı ilk kez göreve çıktı
SIRADAKİ HABER