HaberlerGündemMamak Belediyesi, Aile Merkezini Hizmete Açtı

Mamak Belediyesi, Aile Merkezini Hizmete Açtı

Mamaklı kadınların destekçisi aile merkezlerine olan talep her geçen gün artıyor. Gelen talepler doğrultusunda harekete geçen Mamak Belediyesi, yeni aile merkezlerini açarak kadınların hizmetine sunuyor.

Mamak Belediyesi, Aile Merkezini Hizmete Açtı
Mamaklı kadınların destekçisi aile merkezlerine olan talep her geçen gün artıyor. Gelen talepler doğrultusunda harekete geçen Mamak Belediyesi, yeni aile merkezlerini açarak kadınların hizmetine sunuyor.

Kusunlar Mahallesi sakinlerinden gelen talepler doğrultusunda Kusunlar’a bir aile merkezi açan Mamak Belediyesi kadınlara yönelik olarak verilen kurslara burada da faaliyete geçti. Mamak’ın dört bir yanında hizmet veren aile merkezleri Mamaklı kadınlara bir çok konuda kurslar veriyor. Hobi ve meslek edindirmeye yönelik kurslarda eğitim alan kadınlar aynı zamanda aile merkezlerinin diğer hizmetlerinden de faydalanıyor. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamaklı kadınlar için elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Kusunlar Mahallesi’nde bulunan kadınlardan gelen talepler doğrultusunda bizler de aile merkezini açarak kadınların hizmetine sunduk. Mamak sınırları içerisinde aktif olarak hizmet veren aile merkezlerimizde binlerce Mamaklı kadın çeşitli kurslardan faydalanıyor. Bu kurslardan çıkarak kendi işini kuran kadınlar olduğu gibi hobilerini geliştire bir çok kadın bulunuyor” diye konuştu.

3 BRANŞTA KURS VERİLMEYE BAŞLANDI

Kusunlar’da açılan aile ve yaşam merkezinde 3 branşta kurs verilmeye başlandı. Kadınlardan gelen talepler doğrultusunda iğne oyası, makine nakşı ve şiş dantel kursları açıldı. İlerleyen zamanlarda gelen talepler doğrultusunda yeni kurslarda açılacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER