HaberlerGündemMalatyalılar mevsimin ilk karı yağışını sevinçle karşıladı

Malatyalılar mevsimin ilk karı yağışını sevinçle karşıladı

​Kent merkezine mevsimin ilk karının yağmasını sevinçle karşılayan Malatyalılar, karın bolluk ve bereket getirmesi temennisinde bulundular.

Malatyalılar mevsimin ilk karı yağışını sevinçle karşıladı

Malatya’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı kent merkezini beyaza bürürken, karpostallık görüntülerde oluşturdu.

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanan Malatyalılar, her tarafın beyaza büründüğünü gördüler. Sabah işe gitmek için dışarıya çıkan bazı vatandaşlar, arabaların üzerini kaplayan karı temizlerken yayan giden vatandaşlar ise kayma riskine karşı temkinli yürüdükleri göründü.

Ali İnan

Kar yağışını uzun zamandır beklediklerini kaydeden vatandaşlardan Ali İnan, “Karın yağması çok iyi ve güzel oldu. Bu yıl biraz kurak geçiyordu inşallah barajlarımız dolacak.” dedi.

Süleyman Çalışkan

Daha önceki yıllarda şimdiye kadar 3-4 defa kar yağdığını hatırlatan vatandaşlardan Süleyman Çalışkan, “2021 yılın ilk karı yağdı. Çok şükür bu da güzel bir şey inşallah devamı da gelir. Çünkü daha kışın ortasındayız. İnşallah daha fazlasını göreceğiz. Tabi kar yağınca aklımıza bolluk ve bereket gelir. Bide kuru havalarda hastalık çoğalır kar yağdığı zaman hastalıklarda azalır.” diye belirtti.

Ahmet Doğan

Kar yağışının çok güzel bir duygu olduğunu kaydeden Ahmet Doğan, “Her tarafı böyle bembeyaz görmek çok güzel bir duygu. Keşke her kış mevsimine girdiğimiz gibi kar yağsa çünkü kar yağışını çok seviyoruz. Çünkü hem biz hem çocuklarımız çok mutlu oluyoruz. Bilindiği üzere barajlarımız kuruma noktasına gelmişti. İnşallah karın yağmasıyla barajlarımız dolar ve hastalıklardan kurtuluruz.” temennisinde bulundu. 

Hayriye Vardı

Kar yağışını beklediklerini ve yağmasıyla sevindiklerini söyleyen Hayriye Vardı “Kar yağdığında yerimiz yüksek olduğu için arabamız çıkamıyor ondan biraz sıkıntı çekiyoruz ama olsun. Karın yağmasına çok sevindik. Çünkü barajlarımız kuruma noktasındaydı. Karın yağmasıyla İnşallah susuzluk giderilecek, sularımız çoğalacak, mikroplar ölecek. İnşallah daha çok yağar ve bolluk ve bereket çoğalır.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyorİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyor
SIRADAKİ HABER