HaberlerGündemMalatya Valisi Baruş'tan "Regaib Gecesi" mesajı

Malatya Valisi Baruş'tan "Regaib Gecesi" mesajı

Vali Aydın Baruş, rahmet, bereket ve mağfiret günleri olan üç ayların müjdecisi, Regaib Gecesini idrak etmenin mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını kaydetti.

Malatya Valisi Baruş'tan "Regaib Gecesi" mesajı

Vali Baruş, mübarek 3 ayların habercisi olan Regaip Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Baruş yayımladığı mesajında şöyle dedi:

"İslam'da mukaddes değeri haiz gün ve gecelerden biri olan Regaib Kandili, mağfiret ve af dileklerimizin kabul edilmesi için bizlere bahşedilen müstesna bir gecedir. Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem) bir Hadis-i Şerif'te 'Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib Gecesi, Şaban'ın 15'inci gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.' diye buyuruyor. Hadis-i Şerifin de hususiyetini işaret buyurduğu Regaib Gecesi'ni, kırgınlık, kin, bencillik ve dünyevi diğer hırslarımızdan arınmak için dua ve ibadetle geçirmek bu gecenin manasına uygun olacaktır. Regaib Gecesi vesilesiyle; elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, birlik, beraberlik ve kardeşlik hisleriyle aramızdaki sevgi bağlarını daha da güçlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, muhterem Malatya halkımızın, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Regaib Gecesi'ni tebrik ediyor, bu kutlu gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

İLGİLİ HABERLER

Helikopter kazası sonrası dünyadan taziye mesajlarıHelikopter kazası sonrası dünyadan taziye mesajları Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"Cougar tipi helikopterlerin ilk kazası değil!Cougar tipi helikopterlerin ilk kazası değil!Şırnak'ta askeri araç devrildi: 11 yaralıŞırnak'ta askeri araç devrildi: 11 yaralıBakan Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar helikopterin düştüğü bölgeye gittiBakan Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar helikopterin düştüğü bölgeye gitti
SIRADAKİ HABER