HaberlerGündemMalatya Valisi Baruş'tan "Regaib Gecesi" mesajı

Malatya Valisi Baruş'tan "Regaib Gecesi" mesajı

Vali Aydın Baruş, rahmet, bereket ve mağfiret günleri olan üç ayların müjdecisi, Regaib Gecesini idrak etmenin mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını kaydetti.

Malatya Valisi Baruş'tan "Regaib Gecesi" mesajı

Vali Baruş, mübarek 3 ayların habercisi olan Regaip Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Baruş yayımladığı mesajında şöyle dedi:

"İslam'da mukaddes değeri haiz gün ve gecelerden biri olan Regaib Kandili, mağfiret ve af dileklerimizin kabul edilmesi için bizlere bahşedilen müstesna bir gecedir. Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem) bir Hadis-i Şerif'te 'Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib Gecesi, Şaban'ın 15'inci gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.' diye buyuruyor. Hadis-i Şerifin de hususiyetini işaret buyurduğu Regaib Gecesi'ni, kırgınlık, kin, bencillik ve dünyevi diğer hırslarımızdan arınmak için dua ve ibadetle geçirmek bu gecenin manasına uygun olacaktır. Regaib Gecesi vesilesiyle; elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, birlik, beraberlik ve kardeşlik hisleriyle aramızdaki sevgi bağlarını daha da güçlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, muhterem Malatya halkımızın, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin Regaib Gecesi'ni tebrik ediyor, bu kutlu gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER