HaberlerGündemMalatya Ticaret ve Sanayi Odası uzaktan eğitime tablet desteğinde bulundu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası uzaktan eğitime tablet desteğinde bulundu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle protokol imzalayarak, yardıma muhtaç öğrenciler için 75 adet klavyeli tablet bağışında bulundu.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası uzaktan eğitime tablet desteğinde bulundu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen tablet teslim törenine, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Şube Müdürü Behçet Bakır, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz ile TSO Meclis Başkanı Hasan Özkan katıldı.

“İnsanların eğitim hakları ne olursa olsun hiçbir şekilde ellerinden alınmamalı”

Programın açılış konuşmasını yapan TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “İnsanların eğitim hakları sağlık koşulları ne olursa olsun hiçbir şekilde ellerinden alınmamalı. Öğrencilerin gelecekte bizlere faydalı olabilmeleri için eğitim süreçlerini devam ettirmeleri gerektiğine inanıyoruz. Özellikle eğitime devam eden öğrencilerden ihtiyaçları olanlara imkanlar dahilinde tablet yardımında bulunacağız. İnşallah insanlarımız ve iş adamlarımız da bu anlamda kadirşinaslığını göstererek Milli Eğitim Müdürlüğümüze tablet yardımında bulunurlar. Bizler bu tabletleri Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edeceğiz. Onlar da belirlenen öğrencilere tabletlerini ulaştıracaklar" dedi.

“Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz evlerinde derslere girerken çok zorlanıyorlar”

İl Milli Eğitim müdürü Battal Kanbay ise “16 Mart 2020'den bu yana pandemi nedeni ile çocuklarımız yüz yüze eğitimden online eğitime geçtiler. Dünyada eğitim ile ilgili çeşitli platformlar kuruldu ve bununla ilgili her ulus, her ülke kendi platformları üzerinden öğrencilerine ulaşmaya çalıştı. Bizler de Milli Eğitim Bakanlığı olarak online sistem ile TRT EBA üzerinden eğitim hizmetlerini vermeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz evlerinde derslere girerken çok zorlanıyorlar. Öğrencilerimiz de aynı şekilde. Dezavantajlı bölgelerimizde öğrencilerimizin teknolojik materyal ihtiyacı var. Bunları temin etmeye çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı bu süreçte tablet dağıtmaya başladı. Malatya'mıza ayrılan kontenjan 5 bin 790 adetti. Her ile yüzde 1 oranında tablet dağıtımı yapıldı. Malatya’ya ise deprem bölgesi olması nedeniyle 1,80 civarında bir avantaj sağlandı.” ifadelerine yer verdi.

“Eğitim son derece önemli”

Eğitimci ve TSO Meclis Başkanı olan Hasan Özkan da "Eğitim son derece önemli. Malumunuz eğitimde yaklaşık 1 yıla yakın bir zamandır yüz yüze eğitime ara verildi. Pandemi döneminde ülkemizin çok şanslı olduğuna inanıyorum. Online eğitim noktasında bakanlık ve TRT'nin yapmış olduğu çalışmalar takdire şayandır. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilen Battal Kanbay'ın Malatya için bir şans olduğuna inanıyorum. Süreç içerisinde gördük ki yüz yüze eğitim noktasında gayretleri, hem de online eğitim noktasındaki gayretleri bizi umutlandırdı." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER