HaberlerGündem​Malatya’da öğrenciler ‘Speaking Club’ adlı projeyle dünyaya açılıyor

​Malatya’da öğrenciler ‘Speaking Club’ adlı projeyle dünyaya açılıyor

​Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin başlatmış olduğu Speaking Club adlı proje ile öğrenciler, farklı ülkelerden akranlarıyla bir araya gelerek, farklı kültürleri tanıyıp yabancı dilde duygu ve düşüncelerini ifade etme fırsatı buluyor.

​Malatya’da öğrenciler ‘Speaking Club’ adlı projeyle dünyaya açılıyor

Öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmek ve onlara daha fazla konuşma ortamları sunmak amacıyla çıktıkları bu yolda, yelpazelerinin oldukça genişlediğini kaydederek şöyle devam etti:

“Yabancı dil öğrenmeye gönül vermiş tüm bireylerden projemize katılmak adına istekler gelmeye devam ediyor. Oturumlara katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerden olumlu geri dönütler alıyoruz. Proje kapsamında, 13-18 yaş gurubundaki öğrencilerimiz Almanya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, İtalya, Romanya, Tunus, Endonezya, Vietnam, Kolombiya, İngiltere, Polonya gibi farklı ülkelerden akranlarıyla bir araya gelerek öğretmenleri rehberliğinde konuşma kulübü adı altında online oturumlar gerçekleştiriyorlar. Her hafta farklı şehirlerden okullarımız projemiz kapsamında online etkinliklerimize misafir olarak katılıyorlar. Haftanın bir günü yapılan online oturumlar ile öğrencilerin yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi ve farklı kültürleri tanımaları amaçlanmaktadır. Ayrıca öğrenciler farklı temalar üzerinde konuşurken, etkileşime geçtikleri bireyler sayesinde farklı aksanlar da duyuyorlar, yabancı dil öğrenirken karşılaştıkları zorlukları aşma konusunda birebir konuşma imkânı elde ediyorlar.”  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER