HaberlerGündem​Malatya’da öğrenciler ‘Speaking Club’ adlı projeyle dünyaya açılıyor

​Malatya’da öğrenciler ‘Speaking Club’ adlı projeyle dünyaya açılıyor

​Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE biriminin başlatmış olduğu Speaking Club adlı proje ile öğrenciler, farklı ülkelerden akranlarıyla bir araya gelerek, farklı kültürleri tanıyıp yabancı dilde duygu ve düşüncelerini ifade etme fırsatı buluyor.

​Malatya’da öğrenciler ‘Speaking Club’ adlı projeyle dünyaya açılıyor

Öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmek ve onlara daha fazla konuşma ortamları sunmak amacıyla çıktıkları bu yolda, yelpazelerinin oldukça genişlediğini kaydederek şöyle devam etti:

“Yabancı dil öğrenmeye gönül vermiş tüm bireylerden projemize katılmak adına istekler gelmeye devam ediyor. Oturumlara katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerden olumlu geri dönütler alıyoruz. Proje kapsamında, 13-18 yaş gurubundaki öğrencilerimiz Almanya, İspanya, Portekiz, Bulgaristan, İtalya, Romanya, Tunus, Endonezya, Vietnam, Kolombiya, İngiltere, Polonya gibi farklı ülkelerden akranlarıyla bir araya gelerek öğretmenleri rehberliğinde konuşma kulübü adı altında online oturumlar gerçekleştiriyorlar. Her hafta farklı şehirlerden okullarımız projemiz kapsamında online etkinliklerimize misafir olarak katılıyorlar. Haftanın bir günü yapılan online oturumlar ile öğrencilerin yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi ve farklı kültürleri tanımaları amaçlanmaktadır. Ayrıca öğrenciler farklı temalar üzerinde konuşurken, etkileşime geçtikleri bireyler sayesinde farklı aksanlar da duyuyorlar, yabancı dil öğrenirken karşılaştıkları zorlukları aşma konusunda birebir konuşma imkânı elde ediyorlar.”  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER