HaberlerGündemMalatya’da Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Malatya’da Miraç Kandili dualarla idrak edildi

​Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (Aleyhissiletu vesellem) Mescid-i Haram'dan, Mescid-i Aksa'ya oradan da göğe yükseldiği gece olan Miraç Kandili, Malatya’daki birçok camide huşu içerisinde idrak edildi.

Malatya’da Miraç Kandili dualarla idrak edildi

Miraç Kandili dolayısıyla Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya’da da kadın, erkek; genç, yaşlı kentteki camilere akın ederek, günahlarının affı ve dualarının kabulü için ellerini semaya kaldırdı.

Malatya İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından İnönü Üniversitesi yerleşkesinde bulunan İlahiyat Camii’nde öğrencilere yönelik düzenlenen programa gençler yoğun ilgi gösterdi.

Program, İmam Hatip Eyüp Kuşbey’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Veysel Işıldar, günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yaptı.

Yapılan konuşmanın ardından İmam Hatip Mehmet Ali Korkmaz, İmam Hatip Eyüp Kuşbey ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri Ahmet Türk ile Efruzcan Salihbıyık ilahiler seslendirdi.

"Rabbim nice böyle gün ve gecelere ulaşmayı nasip etsin"

İLKHA muhabirine açıklamada bulunan İl Müftüsü Veysel Işıldar “Miraç ve İsra mucizesinin gerçekleştiği bu gecenin İslam alemine ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bugün, Miraç Kandili nedeniyle birkaç program yaptık. Burada İlahiyat Camii'nde yaptığımız program, kız erkek öğrencilerimize yönelikti. Gerçekten bugün bereketli bir gün. Miraç ve İsra mucizesinde Peygamber Efendimizin (Aleyhisaletu vessellem) hattı zatında birçok hediyenin ümmetine verildiği sene-i devriyesindeki günün idrakini yapıyoruz. Rabbim bizleri Ramazan ayına ve nice böyle güzel gün ve gecelere ulaştırmayı nasip etsin inşallah.” dedi.

"Peygamber Efendimiz kalbi camilerde huzur ve neşe bulan gençleri müjdeliyor"

Her bir din görevlisinin 10 gence ulaşma çalışmalarının olduğunu kaydeden belirten Işıldar "Tabi projede 10 genç deniliyor ama 10 genç yetmez yüzlerce gence dokunmamız ve onlarla iletişim kurmamız gerekiyor. Çünkü Peygamber Efendimiz bir hadis-i şerifte 'Camide neşe bulan gençler.' diyor. Bizler de gençlerimizle cami ekseninde buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Özellikle bu gece bolca dua edelim. Bizler burada tüm şehitlerimize, geçmişlerimize, Cenab-ı Hakk’ın her türlü hayır kapılarını ülkemiz ve İslam alemi için açması ve her türlü şer kapılarının da kapatması için dua ve niyaz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

 Program, İl Gençlik Koordinatörü İmam Hatip Bekir Taş tarafından yapılan duayla son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER