HaberlerGündemMalatya’da kumar operasyonunda 33 kişiye cezai işlem uygulandı

Malatya’da kumar operasyonunda 33 kişiye cezai işlem uygulandı

Yapılan denetimlerde iki işyerinde kumar oynayan 33 kişiye kumar oynamaktan ve Covid-19 tedbirlerine uymamaktan para cezası kesildi.

Malatya’da kumar operasyonunda 33 kişiye cezai işlem uygulandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından kentte yürütülen çalışmalar neticesinde Covid-19 kurallarına uymayanlara kesilen para cezalarının yanında tabanca, tüfek ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Konu hakkında Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Battalgazi ilçesi Cezmi Kartay caddesinde yapılan denetimlerde ruhsatsız bir işyerinin lobi kısmında ve birinci katında oyun oynayan ve sosyal mesafeye uymayan 28 kişiye cezai işlem uygulanırken, ruhsatı bulunmayan işyeri hakkında ise gerekli tutanağın tanzim edildi. Büyük Hüseyinbey Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 5 kişiye idari para cezası uygulandı, şahıslara Covid-19 tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle idari yaptırım ve kumar oynanmasına yer ve imkan sağlayan işletmeci hakkında adli işlem yapıldı." ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamında yapılan çalışmalarda, 2 adet tabanca, 18 adet fişek, 3 ruhsatsız tüfek, 10,45 gram metamfetamin, 16 gram kannobinoid, ve 8 adet uyuşturucu hapın ele geçirildiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER